اخبار

رئیس کل نهضت العلمای اندونزی به عنوان بزرگترين سازمان اسلامي این کشور به جمع واقفین علم و فناوری جایزه مصطفی(ص) پیوست.

به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع­ رساني جايزه مصطفي(ص)، طی جلسه‌ای که با حضور عقیل سراج رئیس کل نهضت العلما، اقبال سلام رئیس وقف و دارایی این سازمان و نمایندگان اعزامی از جایزه مصطفی(ص) برگزار شد، مسئولین نهضت العلما به عضويت افتخاري صندوق سرمايه­گذاري و موقوفات جايزه مصطفي(ص) درآمدند.

عقیل سراج رئیس کل نهضت العلما، انگیزه و احساس خود پس از پیوستن به جمع واقفین جایزه مصطفی(ص)را اینطور بیان کرد: از طرف خودم و از طرف جمعیت نهضت العلما تلاش­ شما را در جهت بزرگداشت بالاترین کلمه یعنی "الله" از طریق سازمان شما در جهت یکپارچگی اقشار مختلف به دست دلسوزتان را ارج می­نهم.

این گزارش حاکیست: در این جلسه ضمن معرفی جایزه مصطفی(ص) و بررسی زمینه‌­های همکاری فی‌مابین، اتحاد مسلمانان و دوری جستن از تفرقه مورد تاکید قرار گرفت و عدم تعلق خاطر به مسائل سیاسی و تمرکز به امور مسلمین و پیشرفت و توسعه، از تاکیدات طرفین بود.

گفتنی است نهضت العلما بزرگترين سازمان اسلامي پرجمعيت­ترين كشور مسلمان در اندونزي است كه اعضاي آن تا 70 ميليون نفر تخمين زده شده است. تعداد 160 دانشگاه­ و 21 هزار مدرسه در اندونزی وابسته به نهضت العلما هستند.

براساس سند اجرايي جايزه، پارك فناوري پرديس مسئوليت ايجاد دبيرخانه دائمي جايزه و برگزاري فرآيندهاي اجرايي آن را عهده‌دار گرديد.
  • بازدیدکنندگان: 1178
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ