اخبار
16 مهر 1396

فستیوال نوآوری‌های صنعت رنگ و رزین با حضور سرمایه گذاران، مخترعین و مدیرانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مؤسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش و تعاونی تولیدکنندگان رنگ و محصولات وابسته توسط مرکز فن بازار ملی ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، در این فستیوال که نهمین فستیوال برگزار شده توسط مرکز فن بازار ملی ایران بود 8ایده به صورت برای حضار ارائه حضوری شدند و بیش از 60ایده دریافت شده توسط این مرکز در قالب یک کتابچه تخصصی در اختیار سرمایه گذاران و صاحبان صنعت قرار گرفت.

مجید یگانه‌ثمر رییس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان رنگ و محصولات وابسته در این فستیوال بر لزوم ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی با صنایع مختلف تاکید کرد و گفت: ارتباط صنعت و دانشگاه موضوعی است که از منظرهای مختلفی بررسی شده و امروزه بر کسی پوشیده نیست که از مهمترین دستاوردهای این ارتباط خودکفایی، تولید علم، حفظ تولید و سرمایه ملی ، صادرات و بسیاری موارد مثبت دیگر است.

وی تصریح کرد: ارتباط صنعت با مراکز فناوری، دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی یک اتفاق برد برد است البته به شرط اینکه این مراکز هم در راستای برطرف کردن نیازها و مشکلات این صنعت گام بردارند.

یگانه‌ثمر در ادامه به نیازهای امروز صنعت رنگ در کشور اشاره کرد و گفت: صرف نظر از مشکلاتی که صنعت ما با آن ها درگیر است دانشگاه و مراکز تحقیقاتی می توانند بار سنگینی را از روی دوش این صنعت بردارند. وی متذکر شد: صنعت ما از مواد اولیه گرفته تا فرایند تولید و محصول نهایی و حتی در چگونگی تست مواد اولیه هم مشکلات بسیاری دارد که برای برطرف کردن آن ها دست یاری به سوی مراکز تحقیقاتی و محققان دراز می کنیم.

رییس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان با توجه به نیاز بالای صنعت رنگ به تکنولوژی های نوین گفت: اگرچه نیاز داخلی ما از طریق تولیدات خودمان برطرف می شود اما این کافی نیست و ما باید با اضافه کردن نوآوری و فناوری به این صنعت در صدد پیشرفت برآییم و با کاهش هزینه تمام شده محصول، سهمی از بازارهای جهانی را برای خود به دست آوریم.

یگانه‌ثمر در آخر به فستیوال نوآوری های رنگ و رزین به عنوان یک نقطه عطف اشاره کرد و گفت: به نظرم همه 8ایده ای که امروز ارائه شدند نیاز مبرم این صنعت هستند و اینگونه فستویال ها می تواند نقطه عطفی برای شروع همکاری های صنعتگران با دانش پژوهان و مخترعین به شمار بیاید.


  • بازدیدکنندگان: 794
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ