اخبار
29 فروردین 1396
در بازدید جمعی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس از پارک فناوری پردیس مطرح شد:

یکی از فعالیت های پارک فناوری پردیس در راستای پیوند دانشگاه ها با بدنه فنی جامعه، هماهنگی برای بازدید دانشجویان و دانشگاه ها از شرکت های موفق و فعال در پارک است، از این رو در روزهای ابتدایی سال جدید جمعی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در رشته بیوشیمی و ژنتیک دانشگاه تربیت مدرس از پارک فناوری پردیس و شرکت سیناسل بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، این بازدید با هدف آشنایی بیشتر دانشجویان با محیط پارک فناوری و همچنین شرکت های پزشکی و دارویی پارک صورت گرفت. یدالله دالوند دانشجوی PHD رشته ژنتیک پزشکی مسئولیت این بازدید را به عهده داشت، وی در خصوص اهداف این بازدید گفت: دانشجویانی که در این بازدید شرکت داشتند روزهای پایانی تحصیلات خود را پشت سر میگذارند و برای آشنایی با فضای کار و اشتغال در جامعه نیاز دارند تا از محیط های فعال و پویایی چون پارک فناوری پردیس بازدید کنند.

وی تصریح کرد: تولید و تجاری سازی محصولات دانش بنیان از سرفصل های دانشگاهی دانشجویان است از این رو ما با این بازدید قصد داشتیم که دانشجویان را با فضای کاری جامعه و چگونگی تولید و تجاری سازی محصولات آشنا کنیم.

دالوند در خصوص نتیجه این بازدید و میزان رضایتمندی از آن گفت: در نظرسنجی که ما پس از بازدید از دانشجویان به عمل آوردیم به این مهم پی بردیم که بسیاری از این افراد با محیط پارک و خدماتی که پارک های فناوری به شرکت های دانش بنیان ارائه می کنند آشنا نبودند و این بازدید تاثیر مثبتی بر نگاه و شناخت این افراد گذاشت که می تواند تاثیر بسیاری در آینده کاری این افراد بگذارد.

وی در پاسخ به این سوال که این بازدید چگونه می تواند تاثیری بر آینده تحصیلی یا کاری این افراد بگذارد گفت: حتما اینگونه آشنایی ها می تواند در آینده تحصیلی و حتی شغلی این دانشجویان تاثیرگذار باشد چرا که متوجه شدیم در این فضا بستری برای گذراندن دوره های کارآموزی و یا حتی ارائه تزهای دانشجویی وجود دارد که می تواند این افراد را به سمت شرکت های موفق که در پارک فناوری پردیس هستند سوق دهد و یا اینکه آن ها را برای راه اندازی شرکت و تولید محصولات دانش بنیان ترغیب کند.

دالوند تاکید کرد: یکی از فعالیت هایی که می تواند زنجیره دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها را با بخش تولید و فنی بازار محکم کند هماهنگی و برگزاری همین بازدیدها است که باید با برنامه ریزی های دقیق تر و منظم تر انجام شود. وی در آخر پیشنهاد داد: در برخی فصول مانند بهار و تابستان که دانشجویان وقت بیشتری برای گذراندن دوره های کارآموزی و حضور در شرکت ها را دارند پارک می تواند نیاز به نیروی انسانی شرکت های تابعه خود را در دانشگاه ها و مراکز دانشجویی اعلام کند تا این دانشجویان جذب شرکت ها و مجموعه های دانش بنیان شوند و از علم و دانش آن ها بهره برداری شود.

  • بازدیدکنندگان: 904
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ