اخبار
22 مرداد 1398
گفتگو با مدیر کل اداره عمران و توسعه زیرساخت پارک فناوری پردیس؛

پارک فناوری پردیس تنها جایی برای کار نیست بلکه تلاش بر این است که به جایی برای زندگی و تفریح کارکنان نیز تبدیل شود. بر این اساس بخش های مختلف ستاد پارک تلاش دارند تا محمل‌های مختلفی برای هر چه شاداب‌تر کردن فضای پارک و بالا بردن سلامت روحی و جسمیِ کارکنان ایجاد کنند. در این راستا مجتمعی چند منظوره با کاربردهای ورزشی، تفریحی و برگزاری مراسم‌های مختلف، توسط اداره کل عمران و توسعه زیر ساخت پارک فناوری پردیس در حال ساخت است. به همین مناسبت و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مجموعه، گفتگویی با «مهندس احمد شیرازنژاد» مدیر کل اداره عمران و توسعه زیرساخت پارک فناوری پردیس انجام دادیم.

* ساختمان جدیدی که اداره کل عمران و توسعه زیرساخت پارک قصد احداث آن را دارد با چه اهدافی ساخته می‌شود و چه کاربری‌هایی را پشتیبانی می‌کند؟

با توجه به استقرار گروه‌­هاي مختلف کاری از قبیل شرکت­‌های دانش­‌بنیان، شتابدهنده‌ها، اســتارت­آپ‌­ها و ... در پارك فناوري پردیس و نیاز به ایجاد فضـایی جهت ورزش‌های قهرمانی و تفریحی، سـاخت مجموعه‌اي چندعملکردي در دستور کار قرار گرفت. البته کاربری‌های این مجموعه تنها به مسائل ورزشی و تفریحی محدود نمی‌شود و استفاده جهت برگزاري گردهمایی‌ها، رویدادها و مراسم‌های مختلف نیز برای این ساختمان در نظر گرفته شده است. بنابراین تصیم گرفته شد که این مجتمع با زیربناي تقریبی 7200 مترمربع، در زمینی به مســاحت 4855 متر مربع، در قطعه 213 جنوب پارك فناوري پردیس احداث شود. این پروژه در واقع زیر ساخت لازم برای ورزش‌های قهرمانی مانند فوتسال، بسکتبال، والیبال، سالن بدنسازی و سایر امکانات ورزشی مورد نیاز پارک را پوشش می‌دهد.

* فرآیند ساخت این مجتمع در چند فاز انجام می شود و چه زمانی به بهره‌برداری می‌رسد؟

با توجه به اولویت­‌بندي‌هاي اولیه، ساخت مجموعه در دو فاز برنامه ریزي شده است. عملیات اجراییِ فاز اول پروژه، از فروردین ماه سال جاری آغاز و مطابق برنامه زمانبندی، در اواخر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. فاز اول پروژه، احداث سـاختمانی ورزشـی منطبق با اسـتانداردهاي برگزاري مسـابقات ملی با ظرفیت حدود 2000 تماشاگر است. این مرحله شامل ساخت زمین ورزشی چند عملکردي به ابعاد 40*20 متر، جایگاه تماشاگران، فضاهاي مورد نیاز تماشاگران شامل سرویس‌هاي بهداشتی و بوفه و همچنین فضاهاي مورد نیاز VIP ، فضاهاي مورد نیاز بازیکنان شامل رختکن، دوش و سرویس بهداشتی، لابی و مسیرهاي دسترسی به جایگاه‌ها است.

فاز دوم پروژه نیز ساختمانی الحاقی شامل پارکینگ در همکف و فضاهاي چند عملکردي در طبقات اول و دوم خواهد بود که در مرحله طراحی قرار دارد. عملیات اجرایی فاز دوم پروژه پس از تامین منابع مالی آغاز می‌شود.

* با توجه به طراحی‌های ویژه‌ای که برای ساختمان‌ها در فضای پارک فناوری پردیس صورت می‌گیرد، معماری این ساختمان در چه سبکی طراحی شده است و تداعی کننده چه مفهومی است؟

معماري مورد نظر جهت ساخت این مجموعه، معماريِ منطبق با روحیه و ماهیت پروژه است؛ کاملا به روز و به دور از هرگونه زوائد. تلاش شده است ساختمان در نهایت ســادگی و حفظ زیبایی، فضــایی پویا و با انرژي داشته باشد. طراحی ساختمان با درنظر گرفتن عواملی چون تســریع، تسـهیل، صـرفه جویی و اولویت بندي در سـاخت و همچنین قابلیت نگهداريِ آسان، انجام شده است. از طرف دیگر، این ساختمان با توجه به کلیه مطالب ذکر شـــده و موقعیت قرارگیريِ آن، می تواند به عنوان یکی از نماد‌های پارك فناوري پردیس، در کنار اِلمان اصلی سردر پارك، نقش نمادین ایفا کند.

* به عنوان سوال آخر بفرمایید، چه کسانی می توانند از امکانات این ساختمان استفاده کنند؟

مجتمع ورزشی چند منظوره جهت ارائه خدمات به کلیه پرسنل شرکت­‌های مستقر در پارک فناوری پردیس در نظر گرفته شده است. البته استفاده‌ توسط سایر گروه‌­های غیر مستقر در پارک نیز با هماهنگی امکانپذیر خواهد بود.


  • بازدیدکنندگان: 509
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 5 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ