اخبار
30 خرداد 1396
بازار 10میلیارد دلاری در انتظار اختراع ایرانی؛

اولین سامانه تشخیص بیماری های قلبی کودکان با نام تجاری POUYA-Heart پس از 25سال تلاش تحقیقاتی برای اولین بار در سطح جهانی، به تولید صنعتی رسید.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، این سامانه در مراحل نخست تولید و عرضه به بازار است و توانسته در زمینه کارآفرینی و تبدیل علم به ثروت، در حوزه سلامت مقام سوم شرکت کارآفرین برتر را در کشور به دست آورد و به عنوان ثبت اختراع بین المللی برتر در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال94شناخته شده است.

دکتر اميراحمد سپهری مخترع این سامانه در خصوص کارایی اختراع خود می گوید: این سامانه مانند دستگاه اکو البته با تشخیص بالاتر و ضریب خطای کمتر می‌تواند پزشک را در تشخیص بیماری قلب کودک یاری کند.

وی همچنین در خصوص وضعیت کنونی این سامانه گفت: سال گذشته در کنگره تخصصی قلب و ریه اطفال که در والنسیای اسپانیا برگزار شد برای اولین بار دستگاه را معرفی کردم ، ثبت اختراع این دستگاه در آمریکا انجام شد و ساخت آن توسط شرکت بلژیکی "پویا هارت "که بنده رئیس بخش تحقیقاتی آن هستم آغاز شد. در حال حاضر دارای پتنت بین المللی در 33کشور در دنیا هستیم و ساخت اصلی آن در شرکت بلژیکی انجام و از همان جا به دنیا صادر می شود.

سپهری تصریح کرد: آمارهای بین المللی نشان می دهد که یک درصد از کودکانی که به دنیا می‌آیند مبتلا به عارضه های قلبی مادرزادی هستند، عارضه‌هایی که بدون آزمایشات غیرتخصصی نامشهود هستند و ممکن است در صورت عدم تشخیص به موقع و درمان نشدن این عارضه، کودکِ مبتلا، در بزرگسالی مشکلات بسیاری داشته و حتی جانش به خطر بیوفتد، این سامانه که ماه عسل 25سال کار تحقیقاتی است، هم اکنون تحولی بزرگ در تشخیص بیماری های قلبی کودکان ایجاد کرد و برآوردهای ما نشان می دهد که 10میلیارد دلار بازار دارد.
  • بازدیدکنندگان: 873
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ