اخبار
02 مرداد 1396
نشست کشورهای عضو سازمان دی-هشت در تهران؛

نشست سرمایه‌گذاران مخاطره‌پذیر کشورهای عضو سازمان دی-هشت در تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، مهندس مهدي صفاری‌نیا، رییس پارک فناوری پردیس گفت: «شبکه انتقال و تبادل فناوری دی-هشت از سال 1391 با اخذ مجوز فعالیت خود در سومین نشست وزرای صنعت کشورهای دی هشت تاکنون فعالیت‌های متعددی را برای افزایش همکاری‌های فناوری کشورهای عضو سازمان دی-هشت آغاز کرده است. دبیرخانه این شبکه مسئولیت ایجاد بستر مناسب همکاری میان فناوران کشورهای عضو را برعهده دارد و هر سال نشست‌های متعددی را با موضوعات مختلف در حوزه فناوری برگزار می‌کند».

وی افزود: «یکی از موضوعات روز دنیای نوآوری، سرمایه‌گذاری جسورانه در نوآوری‌ها است که نهادهای این حوزه با عنوان سرمایه‌گذاران مخاطره پذیر (Venture Capital) به سرعت در کشورهای اسلامی در حال ایجاد و رشد است. از این رو، دبیرخانه این شبکه برگزاری اولین نشست از مجموعه نشست­های سرمایه‌ گذاری فناوری دی-هشت (Technology Investment Meetings) را با موضوع «سرمایه‌گذاری مخاطره پذیر» در مهرماه سالجاری (اکتبر 2017) برگزار خواهد کرد».

صفاری‌نیا درخصوص اهداف اصلی این نشست گفت: «آشنایی صندوق‌‌های مخاطره‌پذیر کشورهای اسلامی با یکدیگر، انتقال تجربیات، بررسی مدل‌های روز سرمایه گذاری در نوآوری‌ها و مدیریت سرمایه­پذیران در صندوق‌های مخاطره‌پذیر از محورهای اصلی است و انتظار داریم توافق درخصوص سرمایه گذاری مشترک، یکی از خروجی­های این نشست باشد».

وی همچنین افزود: «در نظر داریم با دستاوردهای مورد انتظار از این نشست، بتوانیم نشست‌های سال‌های آینده این رویداد را با حضور شرکت‌های نوآور نوپا و سرمایه‌گذاران فعال از کشورهای عضو برگزار کنیم و فضای معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در نوآوری را در بین کشورهای مسلمان ایجاد کنیم».

دبیر شبکه انتقال و تبادل فناوری دی-هشت ابراز امیدواری کرد این نشست بتواند در رسیدن به اهداف خود با موفقیت عمل کند و برنامه‌های طراحی شده برای این نشست برای صندوق‌های مخاطره‌پذیر کشورها مفید و موثر باشد.

خاطر نشان می‌سازد صندوق‌های مخاطره پذیر می‌توانند با مراجعه به سایت نشست به نشانی www.tim.d8tten.orgبرای حضور در این نشست و ثبت نام در پنل‌ها و کارگاه‌ها اقدام کنند.

  • بازدیدکنندگان: 997
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ