اخبار
13 آذر 1396
اعلام مشارکت دو شرکت"علی بابا" و "زورق" در نشست سرمایه‌گذاری جسورانه کشورهای گروه دی-هشت

در حاشیه نشست سرمایه گذاری جسورانه کشورهای دی-هشت در پارک فناوری پردیس از مشارکت دو استارت آپ زورق و علی‌بابا با شرکت سراوا و صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس بر اساس این توافق، دو استارت آپ برتر در صنعت گردشگری کشور یعنی علی‌بابا و زورق توسط شرکت نوین اندیشان سرآوا پارس و صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران خریداری شده و از این پس زیر چتر یک مجموعه مشترک به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
سیدسعید رحمانی خزری مدیرعامل سرآوا پارس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پارک اعلام کرد: هلدینگ «توسعه تجربه شایسته سفر» با نام تجاری "توشا" که از این پس شرکت‌های علی بابا و زورق زیر نظر این هلدینگ فعالیت می‌کنند، نتیجه مذاکرات و بررسی‌های چند ماهه بوده که منجر به این اتفاق مثبت در صنعت گردشگری کشور شده است.
وی درخصوص اهداف این سرمایه گذاری عنوان کرد: هدف اصلی ما توانمندسازی این استارت آپ‌ها و کمک به صنعت گردشگری کشور بوده است؛ در واقع با وجود چنین مشارکت و سرمایه گذاری علاوه بر هم افزایی و قدرتمندشدن این مجموعه‌ها سعی داریم فرهنگ سرمایه گذاری را در اکوسیستم نوآوری کشور تسری بخشیم.
وی در ارتباط با مکانیزم خرید سهام شرکت‌های فناور کوچک و یا ادغام آن‌ها و ایجاد یک مجموعه بزرگتر گفت: ادغام و خرید شرکت‌هایی که موجب هم‌افزایی فعالیت استارت آپ می‌شود یک امر طبیعی در موفقیت بسیاری مجموعه‌های بزرگ دنیا بوده است، در واقع اغلب استارتاپ‌های موفق پس از دوره‌ای سراغ شراکت، خرید و ادغام با شرکت‌های موفق دیگر می‌روند تا با استفاده از پتانسیل‌های خود و دیگری، موفقیت‌های بزرگتری به دست آورند؛ موضوعی که در ایران پیش از این شاید اتفاق نیوفتاده است.
رحمانی درخصوص مبلغ سرمایه گذاری شرکت سرآواپارس در این طرح اعلام کرد: ارزش کنونی هلدینگ توشا 400میلیارد تومان برآورد شده که میزان سرمایه گذارای سرآواپارس در راستای دستیابی به اهداف این اقدام 90میلیارد تومان است.
مدیرعامل سرآواپارس درخصوص پتانسیل های موجود در کشور در حوزه گردشگری گفت: ایران دهمین مقصد گردشگری توریست‌های دنیاست در حالی که پتانسیل های تاریخی، گردشگری، آب و هوایی و ... ایران مستحق امتیاز بهتری در این صنعت است.
وی تصریح کرد: توسعه صنعت گردشگری و در پی آن اشتغال زایی بومی و خلق ارزش از طریق هم افزایی تجربی کارآفرینان در کنار توان مالی سرمایه گذاران می‌تواند مهم ترین دستاورد این اقدام باشد. همچنین باید برای تقویت روحیه مشارکت در زیست بوم استارت‌آپی کشور گامی برداشته می‌شد که ما برای اولین بار در ایران سعی کرده ایم این گام را برداریم.
  • بازدیدکنندگان: 1084
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ