اخبار
26 شهریور 1396

گریت وال در بازدید از پارک فناوری پردیس اظهار داشت: هدف ما از سفر به ایران بازدید و بررسی مکان هایی مانند پارک فناوری پردیس برای شروع یک پروژه همکاری خوب است و در این میان نقش شرکت ها بسیار موثر است.
به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، هیاتی از مدیران موسسه گریت وال که کارگزار وزارت علوم و فناوری چین است از این پارک بازدید به عمل آوردند، در جریان این بازدید ینگ یی سرپرست موسسه گریت وال در خصوص معرفی مجموعه خود گفت: تخصص ما در طراحی راهبردی و سیاست‌های مشاوره‌ای برای پارک‌های فناوری است که در این خصوص با مغولستان همکاری‌های انتقال فناوری داشته ایم.
وی تصریح کرد: طراحی نقشه‌های راهبردی و Match Making برای شرکت‌های چینی و مغولی نیز از دیگر اهداف کاری با مغولستان بود. یکی دیگر از امور در دست اقدام با آنان شناسایی نیازها و ظرفیت‌های مغولستان بود. سرپرست موسسه گریت وال همچنین در خصوص سایر همکاری های بین المللی این موسسه گفت: با آفریقای جنوبی نیز مباحث طراحی استراتژیک را پی‌گیری کرده ایم و برگزاری کارگاه‌های آموزشی بین‌المللی با حضور و دعوت از کارشناسان مربوط به پارک‌های فناوری را نیز در دستورکار داشته‌ایم.
وی در خصوص بخش های قابل همکاری با پارک فناوری پردیس متذکر شد: از جمله مهم‌ترین موضوعات برای کوتاه مدت و بلند مدت به‌منظور همکاری برای ما درک مشترک نیازها، بررسی نحوه همکاری موثر و سازماندهی همکاران بالقوه در این بازدید و در بازدیدهای آینده دیدارهای دوجانبه مقامات بلند پایه دولتی، فرموله کردن سیاست‌ها و قوانین همکاری و پیاده‌سازی پروژه‌های منتخب را مد نظر داریم.
ینگ یی همچنین به موارد قانونی و پروسه های همکاری چین با پارک های فناوری اشاره کرد و گفت: در چین پارک‌های علم وفناوری توسط سازمان مربوط به آنان و دولت‌های محلی خود اداره و مدیریت می شوند و دولت محلی نیز تصمیم بر همکاری با پارک فناوری پردیس خواهد گرفت، در واقع وزارت علوم و فناوری چین نمی‌تواند مستقیم دخالت کند و دولت محلی باید در این خصوص اقدام کند.
وی تصریح کرد: ما با هدف یافتن یک شریک مناسب برای شروع یک پروژه خوب از این پارک بازدید کرده ایم و به نظرمان نقش شرکت‌‎‌های فعالِ عضو، برای همکاری بسیار مهم هستند چراکه دولت ها هر چند سال یکبار عوض می شوند اما همکاری شرکت‌ها پا برجا خواهد ماند.

  • بازدیدکنندگان: 776
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ