اخبار
12 اردیبهشت 1395
با حمايت پارك فناوري پرديس برگزار مي‌شود؛

شركت نوآوران فناوری‌های همگرای شزان از شركت‌هاي مستقر در پارك سمیناری تحت عنوان «فناوری‌های همگرا؛ موج چهارم توسعه روز» را  چهارشنبه 15 ارديبهشت از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲، در سالن سراج پارک فناوری پردیس برگزار خواهد کرد.

در این سمینار دکتررضا کلانتری‌نژاد پژوهشگر حوزه فناوری‌های همگرا و مدیرعامل شزان در زمینه «همگرایی-واگرایی و بررسی موردی فناوری‌های همگرای شناختی، زیستی، اطلاعات و نانو» سخنرانی خواهد کرد.

همچنین به موضوعات دیگری همچون «فناوری‌های همگرا؛ بهبود قابلیت های انسانی» توسط دکتر لیلا بختیاری و «همگرایی در فناوری‌ها؛ دولت، بنگاه‌ها و جامعه در آستانه تغییرات رادیکال» توسط مسعود زمانی پرداخته خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی پارك فناوري پردس، شرکت در این همایش برای تمامی علاقمندان آزاد و رایگان است و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به http://yon.ir/q27X در این رویداد ثبت نام کنند.

محققان فناوری بر این باورند تحولی که علوم و فناوری‌های همگرا ایجاد خواهد کرد به‌مراتب بزرگ‌تر از تحولی است که ماشین بخار و انقلاب صنعتی در زندگی بشر ایجاد نمود. همگرایی علوم از نظر فناورانه بسیار جذاب بوده و تحولاتی در زندگی بشر ایجاد خواهد کرد که هم‌اکنون صحبت کردن در مورد آن‌ها همانند داستان‌های علمی تخیلی می‌ماند. این تحولات آثار اجتماعی و فرهنگی به همراه خواهند داشت که هنوز برای ما ناشناخته هستند.

فناوری‌های همگرا، به مجموعه 4 فناوری اطلاعات، زیستی، شناختی و نانو گفته می‌شود که در هم‌افزایی و یکپارچگی با هم قادرند، به نیازهایی از آدمی پاسخ گویند که تاکنون فناوری‌های دیگر قادر به آن نبوده‌اند. این قابلیت بی‌بدیل فناوری‌های همگرا، نتیجه ویژگی‌های ممتاز این فناوری‌ها و قابلیت همگرایی آنها است. از ابتدای هزار سوم میلادی فناوری‌های همگرا مورد توجه خاص قرار گرفته‌‌اند. انتظار می‌رود این فناوری‌ها، بنیان یک ابرفناوری را بگذارند که تمدن آدمی را به کلی تحت تاثیر خود قرار خواهند داد.

  • بازدیدکنندگان: 1781
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ