اخبار
11 خرداد 1395
به همت فن بازار ملي ايران و حمايت پارك فناوري پرديس؛

شانزدهمین دفتر فن بازار منطقه ای با حضور مسوولين و مدیران استان قزوین و مدیران مرکز فن بازار ملی ایران و پارک فناوری پردیس در شهرك صنعتی كاسپین به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، عبدالقهار ناصحی ظهر سه شنبه در آیین افتتاح مركز فن بازار منطقه‌ای كه در دفتر معاونت اقتصادی توسعه‌ای و منطقه‌ای استانداری قزوین برگزار شد گفت: در فن بازار منطقه‌ای فروشندگان فناوری استان فرصت ارائه دانش فنی و فناوری‌های را در معرض نمایش گذاشته تا زمینه بازاریابی برای آنها فراهم شود.

وی افزود: شبکه فن‌بازار ملی ایران به‌عنوان تنها مرجع اطلاعات فناوری کشور، نقش یک واسطه‌ حرفه‌ای در سطوح مختلف در کنار عرضه‌کنندگان «دانشگاه‌ها، پژوهش‌گاه‌ها و واحدهای تحقیق و توسعه‌ی صنایع» و متقاضیان فناوری «صنایع بزرگ، بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط، سرمایه‌گذاران و حتی دانشگاه‌ها» خواهد بود. در این بازار، فروشندگان فناوری استان فرصت می‌یابند تا دانش فنی و فناوری‌های خود را به معرض نمایش گذاشته و برای آن‌ها اقدام به بازاریابی کنند.

حسین صابری معاون توسعه فناوری پارک فناوری پردیس افزود: فن بازار منطقه‌ای قزوین جز مهمترین فن بازار كشور است كه با هدف بستر مناسب برای ایجاد و توسعه مبادلات و تعاملات در سطح ملی، منطقه‌ای و بین المللی و شبكه‌سازی و تحت پوشش قرار دادن همه اطلاعات و اخبار در حوزه های عرضه و تقاضای فناوری تشكیل شده است.

صابري گفت: تاکنون 15 فن بازار در استان‌های اصفهان، البرز، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، فارس، قم، کرمان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد افتتاح شده است و قزوین، شانزدهمین دفتر فن بازار منطقه ای است که مأموریت توسعه بازار فناوری را در محدوده جغرافیایی این استان بر عهده دارد.

معاون توسعه فناوری پارک فناوری پردیس افزود: مذاكرات و مقدمات ايجاد اين دفتر طي ماه‌هاي گذشته انجام شده و با اخذ موافقت شوراي مركز فن‌بازار ملي ايران، راه براي اعطاي اين مجوز در استان قزوين هموار شده است 

صابري گفت: فن‌بازار منطقه‌اي استان قزوين با توليت شركت شهرك‌هاي صنعتي استان قزوين ایجاد شده و کمک به بازاریابی محصولات فناورانه، انتقال فناوری، ارتقای سطح فناوری صنایع مستقر در استان، جذب سرمایه برای طرح های فناورانه و کمک به تجاری سازی آنها و برقراری روابط تجاری و فناوری بین کسب و کارها را بر عهده خواهد داشت.

لازم به ذكر است مركز فن‌بازار ملي ايران، به استناد تكاليف مندرج در نقشه جامع علمي كشور و ابلاغيه شوراي عالي انقلاب فرهنگي و معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، مسئوليت ايجاد و ساماندهي فن‌بازارهاي منطقه‌اي و تخصصي در كشور را بر عهده دارد. 


  • بازدیدکنندگان: 1349
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ