اخبار
01 شهریور 1396
بانک خون سلول‌های بنیادی بند ناف، ذخیره ی سلامت آتیه ایران؛

شرکت بن یاخته‌های رویان با زمینه فعاليت جمع‌آوری، پردازش و ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون بند ناف، رسماً به عضويت پارک فناوري سلامت پرديس درآمد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان از سال ١٣٨٤ ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون بندناف نوزادان تازه متولد شده را آغاز کرده و تا کنون موفق به ذخیره سازی بیش از ٨٠,٠٠٠ نمونه شده است.

 بانک خون بند ناف همانطور که از نام آن پیداست، شرایطی را فراهم می‌کند تا سلول‌های بنیادی موجود در خون بند ناف تحت شرایط خاصی جمع‌آوری شده و در بانکی ذخیره شود تا اگر زمانی به سلول‌های بنیادی برای پیوند نیاز داشتیم‌، این منبع ارزشمند براحتی در دسترس باشد و بتوان برای پیوند از آن استفاده کرد .

این بانک با داشتن ٢٧ نمایندگی در استان‌های مختلف توانسته، با استانداردسازی فرآیند جمع‌آوری و فریز نمونه‌های خون بند ناف و همچنین مراكز پیوند علاوه بر درمان بیماری‌های بدخیم و نجات جان انسان‌ها و افزایش چشمگیر امید به زندگی در كشور، از خروج ده‌ ها هزار دلار ارز برای تامین سلول از سایر كشورها جلوگیری کند.

از جمله فعالیت‌های دیگر این شرکت فرآوری و تولید پرده آمنیوتیک، جداسازی و ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی پالپ دندان و سایر منابع سلولی می‌باشد.

با توجه به عقد قرارداد و خرید زمین در پارک فناوری سلامت پردیس، این مجموعه فعاليت طراحی و ساخت مركز تحقيقات خود را در پارک شروع کرده است، امید است حضور در مجموعه دانشی پارک به این شرکت کمک کند تا با افزایش توانایی‌ها و فعالیت‌های خود در بخش سلامت و پزشکی کشور، بیش از پیش تاثیرگذار باشد.
  • بازدیدکنندگان: 1094
  • (رتبه بندی جاری 4.8/5 ستاره ها) مجموع آرا: 4
  • 6 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ