اخبار
04 خرداد 1395
اکرمی فر در نشست شبکه سازی فناوری 2016؛

سید علی اکرمی فر رییس مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری در افتتاحیه نشست بین المللی شبگه سازی گفت: امیدواریم این برنامه فرصتی برای رشد علم و فناوری باشد و کمکی به شتاب نوآوری در ایران داشته باشد. در دنیای پر تحول امروز نوآوری شرط بقا است. هر شرکتی که بخواهد برای اقتصاد جهانی سهم شایسته‌ای را کسب کند باید به نوآوری توجه کند.

وی بیان کرد: در گذشته نهادهای اقتصادی با رونق بهره بری جایگاه ویژه‌ای برای خود کسب می‌کردند. اما سال‌هاست که نوآوری به عنوان رکن مهم مطرح شده است. امروزه نه تنها نوآوری شرط ثابت پذیری است، بلکه مجموعه‌هایی که سهم اقتصادی دارند مهم‌ترین دلیل رشد آنها نوآوری است.

اکرمی ادامه داد: همزمان با شرکت‌ها ما مجموعه‌هایی را می‌بینیم که سال‌ها شرکت‌هایی مطرح بودند اما امروز تنزل رتبه پیدا کرده‌اند. مجموعه‌هایی که جایگاه خود را حفظ کرده‌اند با انواع مدل‌های نوآوری توانسته‌اند این جایگاه را حفظ کنند.

وی خاطر نشان کرد: نکته‌ای که در کشور ما قابل توجه است جریان نوآوری است. نوآوری باید به نوعی از کارهای مقطعی به یک جریان در همه عرصه‌ها راه پیدا کند. امروز بحث اقتصاد مقاومتی مطرح است و یکی از 5 رکن برنامه اقتصاد دانش بنیان محسوب می‌شود.

رییس مرکز همکاری‌های نوآوری و فناوری گفت: این یک رسالت بزرگ است که ما در زمینه نوآوری و توسعه نوآوری باید بر عهده بگیریم و به نتیجه برسانیم تا در اقتصاد مقاومتی وظیفه خود را ایفا کرده باشیم.

وی نکته مهم برای این منظور را نظام و چرخه نوآوری دانست و گفت: باید حلقه‌ها را در تمامی ارکان به خوبی شناخت. چرا که اگر ما بتوانیم نظام نوآوری را شتاب دهیم جریان نوآوری راه می افتد.

اکرمی فر ادامه داد: از طرفی وظیفه تمامی ارکان دولتی این است برای توسعه نوآوری تلاش خود را انجام دهیم. امیدواریم بتوانیم زمینه سازی نوآوری را در کشور فراهم کنیم.


  • بازدیدکنندگان: 1035
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ