اخبار
26 آبان 1393
نانو داروی سینادوکسوزوم شرکت اکسیرنانوسینا صادر می‌شود

با توسعه فناوری نانو در زمینه تولید داروهای نوین در کشور و تولید نانوداروی «سینادوکسوزوم» توسط یکی از شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس، این دارو بعد از عرضه در بازار داخلی، به کشور سوریه نیز صادر می‌شود.

به‌گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، شرکت اکسیرنانوسینا به‌عنوان یکی از شرکت‌های عضو پارک، پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای نانوداروی ضد سرطان سینادوکسوزوم، موفق به صادرات و عرضه این محصول به کشور سوریه شد.

این محصول که در زمینه درمان بیماری‌هایی نظیر سرطان پستان و تخمدان کاربرد دارد با قیمتی کمتر از محصول مشابه خارجی در بازار دارویی ایران عرضه شده است. به نحوی که با وجود قیمت 700 دلار برای هر ویال در بازارهای منطقه‌ای، داروی سینادوکسوزوم به قیمت 380 هزار تومان با تعرفه آزاد و 38 هزار تومان با تعرفه بیمه‌ای در بازار داخلی عرضه می‌شود.

طبق اعلام شرکت اکسیر نانوسینا این دارو تا کنون بیش از 6 هزار ویال در کشور فروش داشته است که نشاندهنده پذیرش و تایید آن از سوی متخصصان انکولوژیست است.

گفتنی است داروی سینادوکسوزوم تولید ایران به دلیل اینکه به‌صورت انتخابی بروی بافت‌های مبتلا عمل می‌کند، عوارض فلبی کمتری نسبت به داروی دوکسوروبیسین معمولی دارد.

  • بازدیدکنندگان: 1588
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ