اخبار
25 آبان 1398
محسن پیلان نژاد مدیرکل دفتر برنامه ریزی و امور اقتصادی پارک فناوری پردیس خبر داد؛

محسن پیلان نژاد مدیرکل دفتر برنامه ریزی و امور اقتصادی پارک فناوری پردیس گفت: میزان فروش شرکت های دانش بنیان پارک فناوری پردیس، در سال گذشته حدود ۸۳۰۰۰ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس به نقل از خبرگزاری مهر، وی افزود: این فروش در حوزه های مختلف از جمله فناوری اطلاعات، نرم افزار، الکترونیک، فناوری زیستی، تجهیزات پزشکی، اتوماسیون و مکانیک پیشرفته و برخی از حوزه های نانو و نفت و گاز و شیمی بوده است.

وی با بیان اینکه برخی قراردادها که بین شرکت‌ها و صنعت متقاضی منعقد شده، در راستای رفع نیاز فناورانه کشور بوده است، گفت: همچنین‌ انعقاد قراردادهای منجر به «رفع نیازهای فناورانه کشور» شامل ۴ قرارداد، به ارزش ۵۰ میلیارد ریال بین شرکت‌ها و صنعت منعقد شده است.

وی با اشاره به میزان فروش شرکت‌های دانش بنیان و استقبال صنایع گفت: بیش از ۳۲۲ میلیارد تومان از این فروش برای بیش از ۱۹۰ نوع محصول مربوط به ۲۵ شرکت حوزه دارویی، تجهیزات پزشکی و سلامت بوده است.

وی در خصوص گزارشی که در زمینه صادرات محصولات دانش بنیان شرکت‌های مستقر در پارک فناوری پردیس اخذ شده است، تاکید کرد: بیش از ۳۵ میلیون دلار صادرات برای ۴۰ محصول در حوزه‌های مربوط به نفت و گاز، پزشکی و دارویی، اتوماسیون و فناوری اطلاعات به بیش از ۲۱ کشور انجام گرفته است.

به گفته وی، از طرفی ۱۶ عنوان پروژه تحقیق و تولید مشترک با طرف‌های خارجی به ارزش ۲۱ میلیون یورو با ۹ کشور صورت گرفته است.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی مشخصی برای تسهیل در صادرات محصولات برای شرکت‌ها انجام شده است و برای سال ۱۳۹۸ ارتباطات مطلوبی با کشورهای همسایه و برخی از کشورهای اروپایی در حال شکل‌گرفتن است. همچنین تاکنون به برخی کشورهای آسیای شرقی، خاورمیانه، اروپایی و آفریقایی صادرات داشته‌ایم.


  • بازدیدکنندگان: 183
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ