اخبار
22 مهر 1396
معرفی بخشی از فعالیت های اداره کل امور شرکت های دانش بنیان

پارک فناوری پردیس به عنوان بزرگترین پارک فناوری خاورمیانه و همچنین بهشت فناوری در این منطقه شناخته می شود که سالانه تعداد زیادی شرکت ها و واحدهای فناور به عضویت این خانواده در می آیند و گستره فعالیت ها و جهش فناوری در کشور را افزایش می دهند.

اداره کل امور شرکت های دانش بنیان

تایید عضویت و طی مراحل استقرار در پارک به عهده "اداره کل امور شرکت های دانش بنیان" پارک است، پیش از عضویت اداره جذب و پذیرش، متولی رسیدگی به درخواستِ شرکت های متقاضی عضویت و پس از تایید درخواست، بخش نظارت و ارزیابی این اداره، مسئول تسری مزایای قانونی برای شرکت ها است.

اداره کل امور شرکت های دانش بنیان تلاش می کند در کوتاه ترین زمان ممکن به دور از بروکراسی های پیچیده، پروسه عضویت و استقرار شرکت ها را انجام دهد تا شرکت های فناور کمترین زمان و انرژی را در این مسیر طی کرده و هرچه سریعتر از مزایای حضور در پارک بهره مند شوند.

برای این منظور پس از اعلام آمادگی شرکت برای برگزاری بازدید استقرار، مدیران و معاونین پارک در این بازدید حضور می یابند و شرکت به ارائه توضیحاتی در خصوص فعالیت ها، پروژه ها، دستاوردها و معرفی نیروهای متخصص خود می پردازد؛ از طرفی پارک هم دفترچه راهنمایی از ماموریت ها، معرفی بخش های ستادی و همچنین فرصت های هم افزایی با سایر شرکت های عضو را ارائه می کند.

برگزاری بازدید استقرار به منظور آشنایی بیشتر با خدمات عمومی و تخصصی پارک برای شرکت ها با حضور معاونین و مدیران پارک اتفاق می افتد و در واقع اولین قدم برای احراز استقرار شرکت ها محسوب می شود .

صدور مجوز فناوری برای شرکت های مستقر در پارک

خروجی این بازدید علاوه بر آشنایی بیشتر بین شرکت جدید و پارک، منجر به ارائه گزارشی برای صدور مجوز فناوری برای شرکت مذکور خواهد شد.

داشتن این مجوز برای شرکت های عضو پارک مزایای بسیاری را به همراه خواهد داشت، اين مزايا بر مبناي آيين نامه اجرايي ماده 47 قانون برنامه چهارم توسعه كشور شامل: معافيت ماليات بر عملكرد ساليانه (اظهارنامه)، معافيت ماليات بر قرارداد، معافيت مالیات بر حقوق پرسنل مستقر در پارك، معافيت از پرداخت هر گونه عوارض معمول كشور و مبادلات مالي با خارج است.

  • بازدیدکنندگان: 1491
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ