اخبار
09 آبان 1396
حمایت همه جانبه از مخترعان و سرمایه گذاران حوزه علوم ورزشی؛


معاون توسعه مدیریت منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در فستیوال نوآوری‌های صنعت تجهیزات ورزشی و توانبخشی اظهار داشت: من به عنوان نماینده دولت اعلام می‌کنم که بخش مستقلی برای صنایع ورزشی در نظر خواهیم گرفت.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، فستیوال نوآوری‌های صنعت تجهیزات ورزشی و توان بخشی که دهمین دوره از فستیوال‌های تخصصی مرکز فن‌بازار ملی ایران بود در محل اتاق بازرگانی تهران با حضور نمایندگانی از این صنعت، سرمایه‌گذاران و پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی برگزار شد.

دکتر علیرضا دلیری امروز در جریان این رویداد گفت: ورزش در همه دنیا یک فرهنگ و موضوع زیرساختی است که در کشور ما باید بیش از اینها به آن توجه شود.

وی تصریح کرد: باید توجه ویژه‌ای به صاحبین ایده هایی که در حوزه توان بخشی و ورزشی فعالیت کرده‌اند داشته باشیم چرا که این افراد متولیان یک موضوع ملی هستند.

دلیری ادامه داد: اگر فعالیت ورزشی در کشور نهادینه شود معضلات اجتماعی، بیماری‌ها و هزینه‌های دولت برای درمان کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه اگر نیم نگاهی به حوزه ورزش داشته باشیم، اتفاقات بسیار خوبی رخ خواهد داد، خاطرنشان کرد: دولت، سرمایه‌گذار و صاحب ایده باید کنار هم قرار گیرند تا بتوان شاهد تجاری‌سازی ایده‌ها در این حوزه بود.

دلیری تاکید کرد: از مخترعان و سرمایه گذاران حوزه علوم ورزشی حمایت می‌کنیم زیرا این حوزه از یک سو درآمدزایی بالایی دارد و از سوی دیگر به کاهش هزینه‌های درمان در کشور کمک می‌کند.

معاون توسعه مدیریت منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص تفاوت این فستیوال با فستیوال‌های پیشین مرکز فن‌بازار ملی ایران اشاره کرد و گفت: 9 فستیوال پیشین ورود به حوزه‌هایی بود که نیاز ما برای حل معضلات و مشکلات جامعه را حل می‌کرد اما این صنعت تجهیزات ورزشی و توجه به آن، بیشتر جنبه پیشگیری را دارد و قصد داریم با توسعه این صنعت هزینه‌‌های بالای درمان در کشور را کاهش دهیم.

وی از باشگاهء‌ها، استخرها، فضاهای ورزشی و تمام مردم جامعه که به فرهنگ ورزش برای سلامتی زندگی اعتقاد دارند به عنوان بازار هدف یاد کرد و گفت: بازار هدف این تجهیزات به گستردگی تمام افراد جامعه است از این رو نیاز است تا بستر ایده‌پردازی و فرهنگ‌سازی در این حوزه آماده شود و با تغییر مسیرهای سنتی به سمت نهادینه کردن فرهنگ ورزش در جامعه پیش برویم.

وی خبر داد: برگزاری چند دوره استارت‌آپ ویکند تخصصی در حوزه تجهیزات ورزشی در دست بررسی است.

دلیری همچنین به نقش دولت و معاونت علمی در این مهم اشاره کرد و گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از مخترعان و سرمایه‌گذاران حوزه علوم ورزشی حمایت همه جانبه می‌کند زیرا این حوزه مرتفع کننده نیازهای مادی و معنوی جامعه است و به شدت می‌تواند در کاهش معضلات اجتماعی و همچنین کاهش هزینه‌های درمان کمک کند.


  • بازدیدکنندگان: 858
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ