اخبار
26 آذر 1396
ضیافت چایی پاییزی پارک فناوری پردیس برگزار شد؛

شروع هر فصل از سال برای افراد مختلف در هر صنف و رده‌ای می‌تواند یک شروع و انگیزه تازه برای پیشرفت و حرکت به سمت اهدافش باشد، پارک فناوری پردیس سعی می‌کند در هر فصل ضیافتی دوستانه به دور از تشریفات اداری برگزار کند که علاوه بر ایجاد انگیزش برای شروع فصل جدید کاری، امکان آشنایی و مراوده رودروی افراد و مدیران شرکت‌ها را فراهم آورد تا شاید در همین دیدارهای دوستانه پایه‌ریزی پروژه‌های همکاری و هم افزایی را حاصل کند.

این نوبت از ضیافت چایی پارک فناوری پردیس در روزهای پایانی پاییز سرد96، با حضور مدیران عامل شرکت‌ها و اعضای ستادی پارک در فضایی دوستانه در مرکز نوآوری یاس برگزار شد.

مدیران عامل در این فضای دوستانه فرصت رویارویی با هم و همچنین مدیران ستادی پارک را می‌یابند و از همین طریق علاوه بر طرح مسایل و موضوعات خود با مدیران پارک، روابط تازه‌ای بر پایه معرفی به هم شکل می‌گیرد که در بسیاری مواقع موقع شکل گیری پروژه‌ها و همکاری‌های مشترک می‌شود.

ستاد پارک فناوری پردیس در هر ضیافت، با استفاده از نقطه نظرات و پیشنهادات حضار، سعی در بالا بردن بهره‌وری این برنامه‌ها دارد و در این برنامه تلاش خود را بر مبنای کسب رضایت مدیران شرکت‌ها از نحوه اجرا و پیاده‌سازی برنامه بنا گذاشته بود که خوشبختانه حضور و استقبال بیشتر شرکت کنندگان در این دوره نسبت به دوره‌های پیشین، نشان از بهتر شدن ساختارها و بالا رفتن کیفیت برنامه داشت.

به هر روی به سراغ برخی از مدیران شرکت‌های مستقر در پارک رفتیم که در طول این برنامه پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح کنند، در زیر برخی از این گفتگوهای دوستانه را می‌خوانید:

تعامل و ارتباط سازنده بین شرکت‌هاست با برگزاری ضیافت چای

سمیه ابوالقاسمی، مدیر اجرایی شرکت نرم افزاری پرومته گفت: مساله اصلی در پارک‌های فناوری، تعامل و ارتباط سازنده بین شرکت‌هاست، مساله‌ای که با وجود چنین برنامه‌هایی به خوبی می‌تواند هدایت و برنامه‌ریزی شود. شرکت‌های مستقر در پارک هر کدام می‌توانند یک مشتری و یک بازار برای شرکت دیگر باشند تنها باید این ارتباط و آشنایی صورت بگیرد تا بتوانیم در راستای رسیدن به اهداف همکاری کنیم. پیشنهاد من این است که قبل از برگزاری برنامه لیستی از شرکت کنندگان در برنامه به همراه معرفی مجموعه‌های حاضر تهیه و در اختیار گذاشته شود تا برای برقراری ارتباط و شناسایی شرکت‌های همکار و بازار، هدفمندتر عمل کنیم.

آشنایی با مدیران مجموعه‌ها در ضیافت چای

نیما امیری مدیر فنی شرکت نرم افزاری پرومته: ضیافت چای یک اتفاق بسیار خوب برای همه ماست، اینجا به راحتی می‌توانیم با مدیران مجموعه‌ها آشنا شویم و خود و خدمات‌مان را معرفی کنیم، تنها مساله این برنامه عدم آشنایی و شناخت ما از سایر حضار است، شاید اگر به هر مجموعه‌ای دو دقیقه فرصت دهند تا خود و خدماتش را معرفی کند بتوان ارتباط بهتر و جدی‌تری برقرار کرد.

هم‌افزایی و ایجاد فرصت‌ها برای شرکت‌کنندگان

کامران فتاحی مدیر سبد پروژه‌های مشاوران تهران گفت: این ضیافت برای شرکت کنندگان دو فرصت خیلی خوب ایجاد می‌کند برای ما فرصت اول ارتباط با مقامات و مدیران پارک، بدون بروکراسی‌های اداری و فضای رسمی است که می‌توانیم مسایل و مشکلات خود را با این مدیران به صورت مستقیم در میان بگذاریم. همچنین یکی از دلایل حضور ما در فضایی مثل پارک فناوری پردیس هم افزایی و ایجاد زمینه‌های همکاری با فناوران و نوآوران حاضر در پارک است که این ضیافت فرصت دوم را برای ما ایجاد می‌کند تا برای ایجاد فناوری‌های نفتی در عرصه اکتشاف و تولید نفت و گاز کشور زمینه‌ساز حضور شرکت‌های نوآور و فناور باشیم. به علاوه به این نکته اشاره می‌کنم که اگر مانند امروز هر دوره از ضیافت به میزبانی یکی از شرکت‌های مستقر در پارک برگزار شود، به آشنایی بهتر و عمیق‌تر با مجموعه میزبان نیز منجر می‌شود.

زمینه سازی برای همکاری بین شرکت‌ها

یحیی نوریان مدیرعامل فرایند بنیاد معماری (فبلب) گفت: برقراری ارتباط بین اعضای شرکت‌ها با سایر شرکت‌ها و مدیران مجموعه‌ها در قالب چنین برنامه‌ای بسیار مفید و حساب شده به نظر می‌آید، اما یک مساله در این میان وجود دارد که به نظرم به بالا رفتن کیفیت برنامه کمک زیادی می‌کند آنهم کمک اعضای ستادی پارک برای برقرای ارتباط بین مجموعه‌هایی که هم را نمی‌شناسند است. در واقع اعضای ستادی پارک به فعالیت‌های شرکت‌ها آشنایی دارند و به خوبی می‌توانند زمینه‌های همکاری بین شرکت‌ها را شناسایی کرده و افراد مربوطه را به هم معرفی کنند.

ضیافت چای همراه با اتفاقات خوب و نتایج مثمر ثمر

صفری اصل شرکت فراز کمپرسور گفت: حضور در مراسم ضیافت چایی برای ما همیشه همراه با اتفاقات خوب و نتایج مثمر ثمر بوده، به گونه‌ای که در این فضای دوستانه به خوبی با مدیران ارشد پارک ارتباط برقرار کرده و بسیاری مشکلاتمان در خلال همین مراسم‌ها مطرح و حل شده است. جا دارد در همین جا از رئیس پارک فناوری پردیس تشکر ویژه‌ای داشته باشم چرا که ایشان در تمام این مراسمات حضور گرم و صمیمی داشته‌اند و به خوبی روی فعالیت شرکت‌ها و حتی روحیات افراد تسلط دارند و ارتباط سازنده‌ای با مجمموعه‌ها برقرار می‌کنند گه همین ارتباط به خوبی فضای خشک کار را، تلطیف می‌کند.

برنامه‌ای هدفمند در راستای اهداف پارک

علی پنیریان مدیرعامل مرکز نوآوری یاس و میزبان این دوره از برنامه گفت: این ضیافت با نشانه‌گیری‌های متفاوت و ارتباط بین شرکت‌ها، افراد، تیم‌ها، ایده‌ها و مدیران یکی از برنامه‌های هدفمند و خوب پارک فناوری پردیس است که در راستای اهداف پارک که همان هم افزایی و درون زا بودن است کمک زیادی می‌کند.

شرکت‌های فناور در این مرکز در زمنیه‌های مختلف و گاهی مشترک کار می‌کنند که اشتراکات بسیاری برای همکاری و مولد بودن دارند در اینگونه مراسمات بدون تشریفات و مراتب اداری به خوبی می‌توان شناخت نسبی از شرکت همکار به دست آورد و موجب ایجاد یک ارتباط قوی و کارآمد شد. پارک هم می‌تواند با کمک انتقال تجارب و برقرای ارتباط درست، این روابط را به بهترین شکل هدایت کند.

  • بازدیدکنندگان: 984
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ