اخبار
14 شهریور 1394
به دست مهند‌سين جوان پارك فناوري پرديس صورت گرفت

فناوران شركت ياري‌گر راستين مستقر در‌ پارک فناوری پردیس موفق به دست يابي فناوري ساخت ویلچربرقی سبک در كشور شده‌اند.

به گزارش روابط عمومي پارک فناوری پردیس، در حال حاضر بیشتر ویلچر‌های برقی موجود دربازار، دارای اشکالات مهمی هستند که به ادعای سازندگان با توليد اين ویلچر‌های برقی عمده مشكلات كاربران از جمله، زمان شارژ طولانی، سنگینی زیاد و دشواری انتقال آنها مرتفع شده است.

به گفته محسن شهرابي مدير عامل شركت ياريگر راستين، اين ویلچر‌ برقی سبک که توسط پژوهشگران اين شركت تولید شده است تمامی مشکلات ذکر شده را به نحو چشم‌گیری کاهش داده است بطوري كه زمان شارژ کامل این ویلچر تنها دو ساعت است و با این شارژ ویلچر می‌تواند حدود 20 کیلومتر طي كند.

وي گفت: برخي قابليت ها نيز در اين محصول در نظر گرفته شده است كه بنا بر درخواست مشتری، امکان افزایش سلول باتری‌ها به منظور افزاش ظرفیت پیمایش تا 40 کیلومتر هم وجود دارد.

گفتني است يكي ازمهمترين مزيت هاي استفاده از اين ويلچر براي كاربران سهولت تردد در سطوح شیبدار و هنگام عبور از کانال‌های v شکل کوچه و خیابان است ضمن اينكه محل قرار گرفتن کنترلر این ویلچر هم قابل تنظیم است و می‌توان موقعیت طولی و ارتفاع آن را در مناسب‌ترین نقطه برای سرنشین ثابت کرد.

مبتكر اين طرح در ادامه بيان داشت: این نمونه با بهره‌گیری از موتورهای قوی و کم‌حجم، به خوبی بر روی سطوح شیبدار حرکت می‌کند چرا كه وجود موتورهای کم‌حجم باعث شده که ابعاد ویلچر مانند ویلچر‌های دستی باشد. مثلا پهنای آن 66 سانتی‌متر است و به راحتی از چارچوب‌ درها عبور می‌کند.

شهرابي در ادامه افزود: ویلچر‌های دستی که در حال حاضر مورد استفاده کاربران می‌باشد و به دلیل مرغوبیت تنه و یا هر دلیل دیگر صاحبانشان مایل به جدایی از آنها نیستند، می‌توانند برقی شوند.

وي در پايان تاكيد كرد: خوشبختانه با پتانسيلي كه، فناوران این شرکت دانش بنیان از توان مهندسی طراحی، ساخت و انطباق قطعات لازم به منظور برقی‌کردن آنها برخوردار هستند می‌توانند در یک فرصت زمانی کوتاه این کار را انجام دهند.

  • بازدیدکنندگان: 2433
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ