اخبار
19 آبان 1398
افتخار آفرینی دیگری از شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس

طراحی ساختمانِ مرکز تحقیقات «توسن تجهیز»، شرکت عضو پارک فناوری پردیس، به عنوان برنده دوم بخش معماری داخلی در قاره آسیا انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، بنا بر اعلام دبیرخانه جایزه معماری آسیا، اختتامیه پنجمین دوره این جایزه، در تاریخ ۱۸ اکتبر ۲۰۱۹ در مادرید برگزار شد و نتایج جایزه اعلام گردید. بر اساس اعلام این دبیرخانه، طراحی ساختمان مرکز تحقیقات «توسن تجهیز»، شرکت عضو پارک فناوری پردیس، به عنوان برنده دوم بخش معماری داخلی در قاره آسیا انتخاب شد.

لازم به ذکر است،‌ جایزه معماری قاره‌ای، یک رویداد سالانه است که مجله «2A» با همکاری نهادهای دانشگاهی، فرهنگی و حرفه ای آسیایی، به بازشناسی و معرفی دستاوردهای قاره ی آسیا در حوزه نظری و عملی معماری و شهرسازی می‌پردازد. به رسم هر سال نیز موضوعی مرتبط با معماری آسیا برای این جایزه تعریف و اعلام شد.


گفتنی‌ست، پنجمین سال برگزاریِ این دوره در شهر مادرید برگزار گردید. این دوره هم مشابه سال‌های گذشته، بر چگونگی پاسخ گویی معماران، شهرسازان، طراحان منظر و بر روی چالش‌های معاصر در حوزه معماری و شهرسازی در آسیا تمرکز داشته و موضوع آن "Innovative Contextual Architecture in Asia ” تعریف شده است. بخشی از این چالش‌ها مقیاس و الفبایی جهانی دارند، اما بخشی دیگر خاستگاه و ماهیتی منطقه‌ای و محلی داشته و ناشی از تنوع و پیچیدگی‌های فرهنگی، اجتماعی، شرایط خاص اقتصادی و ویژگی‌های بوم شناختی و محیطی درکشورهای آسیایی هستند. 

یکی از بزرگ ترینِ این چالش‌ها این است که چگونه غنای فرهنگی، تاریخی و هویت بومی‌ای که در طی قرون متمادی در شخصیت کالبدی بناهای معماری، شهرها و سکونتگاه‌ها، در تمدن‌های مختلف آسیایی شکل گرفته و تداوم داشته است، می‌تواند در جریانات معاصر معماری و شهرسازی در این تمدن‌ها (کشورها)، بازنمود داشته و زنده و سیال جریان داشته باشد. جایزه معماری آسیا همچنین درصدد است که شناسنده و بازتاب دهنده تجربه معماران در نحوه پاسخ گویی به این چالش اصلی باشد.


  • بازدیدکنندگان: 167
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ