اخبار
26 مهر 1396
اجرای پایلوت توسط شرکت رایکا گستر پلاسما

مسئولین وزارت بهداشت از طرح راکتور پلاسمایی امحا زباله های بیمارستانی متعلق به شرکت رایکاگستر پلاسما، عضو مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس این بازدید همزمان با اجرای پایلوت این طرح در شهر بابلسر صورت گرفت که دکتر جانبابایی معاون درمان وزیر بهداشت، دکتر ربیعی رییس محترم دانشگاه علوم پزشکی بابل، سردار نانوا کناری نماینده مجلس شورای اسلامی شهر بابلسر و فریدون کنار، دکتر قاسم زاده رییس بیمارستان فریدون کنار و دکتر محسن نبی‌زاده رییس شبکه بهداشت بابلسر در این بازدید حضور داشتند.

پروژه این شرکت با عنوان راکتور پلاسمایی ملی امحای زباله های بیمارستانی بود و مدعوین با نحوه کار این سیستم که پیشرفته ترین تکنولوژی به منظور امحای کامل پسماند های ویژه بیمارستانی در جهان است آشنا و در رابطه با نحوه بکارگیری از این سیستم در استان تبادل نظر کردند.

در نهایت ضمن ابراز خرسندی از توسعه این تکنولوژی پیشرفته  و بومی در استان مازندران، مقدمات لازم از قبیل استاندارد ها و مجوزهای مورد نیاز مورد بحث قرار گرفت و قول مساعدت برای دریافت مجوزهای مذکور از طرف وزارت بهداشت شفاها اعلام شد. همچنین در رابطه با محل مناسب برای نصب و راه اندازی این سیستم صحبت به میان آمد.

پیش از این بازدید نیز مذاکراتی برای حمایت مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این طرح بمنظور توسعه در کشور انجام شده بود.
  • بازدیدکنندگان: 1057
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ