اخبار
20 اردیبهشت 1396
به همت مرکز فن بازار ملی ایران؛ اولین گردهمایی شرکتهای تولیدکننده محصولات دانش بنیان B2C برگزار می شود

اولین گردهمایی شرکت های تولیدکننده محصولات دانش بنیان B2C با رویکرد تجارت الکترونیک توسط مجموعه فن بازار ملی ایران برای تولیدکنندگان کالاهای دانش بنیان برگزار می شود.


به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس این گردهمایی که با حمایت پارک فناوری پردیس، صندوق نوآوری و شکوفایی و بزرگترین فروشگاه مجازی کشور برگزار خواهد شد قصد دارد تا از طرفی میزان نفوذ محصولات دانش بنیان در زندگی مردم را افزایش داده و از طرف دیگر شرکت های تولیدکننده این محصولات به یک بستر آماده و بازار وسیع بازدید کننده برای فروش محصولات خود دست یابند.

اکبر قنبرپور رئیس مرکز فن بازار ملی ایران در معرفی محصولات B2C می گوید: حجم وسیعی از محصولات دانش بنیان در سطح ملی استفاده می شوند و اغلب مصرف کنندگان آن ها دولت و یا صنایع هستند اما در این میان بین 8 تا 9 درصد از محصولات دانش بنیانی که توسط شرکت ها تولید می شوند مصرف کننده عمومی دارند و توسط مردم استفاده می شوند B2C هستند. از این رو بر آن شدیم تا به وسیله آموزش به شرکت ها و حمایت برای معرفی این محصولات، بازار آن ها را توسعه دهیم.

قنبرپور اشاره کرد: در این طرح ما با برخی فروشگاه های مجازی معتبر کشور توافق کرده ایم که تولیدکنندگان این محصولات بتوانند محصولات خود را در این سامانه بارگذاری کرده و در معرض دید عموم قرار دهند.

وی تصریح کرد: امروزه تجارت الکترونیک و خرید از فروشگاه های مجازی نقش پررنگی در زندگی مردم دارد در حالی که بسیاری از این شرکت های دانش بنیان، توانایی حضور در این بازار بزرگ را به تنهایی ندارند اما بسترهای مجازی و فروشگاههای بزرگ الکترونیک که بازدیدهای میلیونی بصورت روزانه دارند می توانند یکی از بهترین عرضه کنندگان این محصولات باشند.

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران در ادامه به محورهای این گردهمایی اشاره کرد و گفت: در این گردهمایی علاوه بر شرح نقاط ضعف موجود در فروش کالاهای دانش بنیان تولید داخل کشور، شرکت ها با فرایند فروش آنلاین و نحوه کار با فروشگاه های مجازی آشنا خواهند شد، همچنین بخشی از گردهمایی به ارائه داستان­های موفق بازاریابی الکترونیکی محصولات B2C اختصاص دارد.

وی در خصوص تعداد شرکت ها و محصولات ثبت نام شده در این طرح گفت: از سال گذشته که فراخوان این طرح منتشر شد بیش از 220 محصول توسط بیش از 50 شرکت دانش بنیان در سامانه مورد نظر ثبت شد که پس از بررسی های کارشناسی این محصولات و شرکت ها در حال حاضر بیش از 90 محصول تایید شده است.

لازم به ذکر است این گردهمایی در تاریخ 31 اردیبهشت ماه سال جاری در محل مجتمع شکوفایی شرکت­های دانش ­بنیان در خیابان کردستان و از ساعت 13 الی 17 برگزار خواهد شد؛ حضور در این گردهمایی برای تمام تولیدکنندگان کالاهای دانش بنیان آزاد و رایگان است.

علاقمندان به حضور می­توانند برای ثبت نام به نشانی www.evand.com/techmart مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 76251153-021 تماس حاصل نمایند.


  • بازدیدکنندگان: 1329
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ