اخبار
توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص)

بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) فراخوان نامزدی جایزه مصطفی(ص) 2021 را منتشر کرد. 

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی جایزه مصطفی(ص)، بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) ، آیین اعطای جایزه مصطفی(ص) را به صورت دو سالانه و با هدف معرفی و تجلیل از محققان و دانشمندان برتر جهان اسلام که دستاوردی برجسته در زمینه­های مختلف علمی و فناوری داشته­اند، برگزار می­‌کند. 

جایزه مصطفی(ص) در چهار حوزه «علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات»، «علم و فناوری زیستی و پزشکی»، «علم و فناوری نانو» و کلیه زمینه‌های علم و فناوری اعطا می­‌شود و اعلام اسامی برگزیدگان این دوره، طی آیین اعطای جایزه مصطفی(ص) در آبان ماه 1400، صورت خواهد گرفت.

شرایط اعطای جایزه در سه حوزه تخصصی مذکور، داشتن تابعیتِ یکی از 57 کشور اسلامی است اما محدودیت سنی، جنسی و دینی برای نامزد وجود ندارد. در حوزه عمومی چهارم، تابعیت، جنس و سن دانشمند مد­نظر نبوده و نامزد باید تنها مسلمان باشد. کلیه زمینه‌های علم و فناوری شامل حوزه‌­های آموزشی یونسکو؛ علوم طبیعی، ریاضیات و آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مهندسی ساخت و تولید، کشاورزی، جنگلداری، شیلات و دامپزشکی، بهداشت و رفاه و همچنین علوم شناختی و اقتصاد و بانکداری اسلامی است.

نامزدها باید از سوی دانشگاه‌­ها و مراکز علمی معتبر، انجمن‌های علمی و فناوری و مراکز رشد، آکادمی­‌های علوم کشورهای اسلامی، پارک‌های علم و فناوری و یا از سوی سایر دانشمندان و شخصیت‌­های علمی برجسته به دبیرخانه این جایزه جهانی معرفی شوند. برگزیدگان در هر حوزه علاوه بر دریافت لوح و مدال جایزه، مبلغ 500 هزار دلار جایزه نقدی دریافت می‌کنند.

مهلت نامزدها برای معرفی و ارسال آثار این دوره از اعطای جایزه مصطفی(ص) تا روز دوشنبه، 10 شهریور 1399 (31 آگوست 2020) است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معیارهای ارزیابی آثار ارسالی و ثبت­‌نام در این دوره، به سایت http://mustafaprize.org مراجعه کنید.


  • بازدیدکنندگان: 37
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ