اخبار
17 بهمن 1396

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، از تحقق و توسعه شهر هوشمند بر پایه فناوری ارتباطات و اطلاعات خبر داد و گفت: شرکت مخابرات ایران در نظر دارد با فراهم کردن بسترهای مناسب و توسعه زیرساخت‌های لازم شهرهای بزرگ کشور را هوشمند کند.

به گزارش ایسنا، صدری با بیان ویژگی‌های شهرهای هوشمند در دنیا که شامل اقتصاد، حمل نقل، محیط ، شهروندان، روش زندگی و مدیریت اداری هوشمند است گفت: ایجاد و گسترش شهر هوشمند یکی از مهمترین اتفاقات دو دهه اخیر دنیاست که بر اساس آن دولت‌های زیادی در دنیا در تلاش هستند تا از جنبه‌های مختلف فناوری در سیستم‌های شهری استفاده کنند و خدماتی را با صرف کمترین زمان در تمام امور مورد نیاز زندگی شهری ارائه دهند.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، در ادامه با مقایسه چند کلان شهر هوشمند دنیا افزود: بر اساس تحقیقات صورت گرفته تا سال 2021 می‌توان با هوشمندسازی شهرها نزدیک به 19 بیلیون دلار ذخیره کرد.

وی همچنین، با اشاره به اقدامات انجام شده در ایران در زمینه هوشمند سازی خدمات گفت: برنامه‌ریزی برای تاسیس پارک فناوری از سال 79 آغاز و در سال1380، در پردیس تاسیس شد.

او در این رابطه ادامه داد: برنامه و سیاست‌های اجرایی پنج ساله پارک فناوری پردیس (۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶) مصوب هیأت امنای پارک، حمایت از ایجاد شرکت‌های نوپا و توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان عضو، ایفای نقش مؤثر و کمک به ایجاد، بهبود و گسترش بسترهای توسعه فناوری کشور، ارتقای پارک به مجموعه‌ای هوشمند، پویا، کارآمد، نوآور است.

صدری، ضمن تاکید بر سخنان مهندس آذری جهرمی، وزیر ارتباطات واطلاعات در مراسم افتتاح پروژه‌های مخابراتی خراسان رضوی که از راه اندازی پارک فناوری تجارت در مشهد تا روز جهانی مخابرات، 27 اردیبهشت ماه 97، خبر داده و اظهار کرد: با توجه به وضعیت ارتباطات در حوزه آی سی تی در کشور آنچه اهداف استراتژی‌ها و برنامه‌های پارک فناوری را محقق می‌سازد توسعه زیر ساخت‌های ارتباطی و مخابراتی است که امید است به مدد این توسعه بهبود کیفیت زندگی با استفاده از اطلاعات و فناوری شهری و بهبود کارایی خدمات و برآوردن نیازهای ساکنان، امکان تعامل مستقیم با جامعه و زیر ساخت شهری و همچنینارتقای کیفیت، عملکرد و تعامل خدمات شهری، کاهش هزینه‌ها، مصرف بهینه منابع و بهبود تعاملات بین شهروندان و دولت فراهم شود.

  • بازدیدکنندگان: 687
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ