اخبار
12 خرداد 1395

مشاور عالی و بازرس ویژه پارک فناوری پردیس گفت: فراهم کردن مقدمات اقتصاد مقاومتی در کشور در راستای رسیدن به اهداف آن ضروری است.

به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا سبحانی در نخستین همایش علمی راهبرد دانش‌بنیان و نقش آن در اقتصاد مقاومتی که در دانشگاه شهرکرد برگزار شد، اظهار کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باید لوازم و زمینه‌های رسیدن به آن بیش‌ازپیش مهیا شود.

سبحاني تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از مهم‌ترین اركاني هستند که در راستای فرمایش مقام معظم رهبری به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک می‌کنند.

وی بیان داشت: برای تحقق اهداف در ابتدا باید لوازم و شرایط آن فراهم شود و لازم است که در کشور ما نیز به این موضوع توجه بیشتری شود چراکه نخبگان و فارغ‌التحصیلان بسیاری در کشور وجود دارد.

سبحانی عنوان کرد: باید متناسب با تغییرات روز اطلاعات افراد نخبه تغیبر کند و افراد نخبه کسانی هستند که متوجه تغییرات شده از راهکارهای مناسب برای رسیدن به اهداف استفاده می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ارتباطات برای تحقق اهداف بسیار اثرگذار بوده و لازم است در کنار دانش‌ و آموزش آن به علم ارتباطات و سایر علومی که لازمه رسیدن به اهداف علمی و اقتصادی و مهم‌تر از آن اقتصاد مقاومتی هستند پرداخته شود.

این مسؤول اضافه کرد: نخبگان باید بتوانند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مشارکت همه افراد را جذب کنند و تنها شعار دادن کافی نیست.

وی با اشاره به اهمیت کار و تلاش افزود: در عرصه علم و اقتصاد باید زمینه‌های ارتباطی بیش‌ازپیش گسترش یابد و افراد فعالیت خود را افزایش دهند.

این همایش، 11 خرداد ماه سال جاری با حضور مسؤولان کشوری و اساتید دانشگاه صنعتی شریف تهران با هدف بررسی نقش و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در دانشگاه شهرکرد برگزار گرديد.
  • بازدیدکنندگان: 1160
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ