اخبار
29 بهمن 1396

به همت مركز فن‌بازار ملي ايران و حمايت معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري فستيوال نوآوري‌هاي صنعت آرايشي و بهداشتي ششم اسفند‌ماه در اتاق بازرگانی تهران برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، اكبر قنبر‌پور رييس مركز فن‌بازار ملي ايران با اعلام اين خبر افزود: تاکنون یازده فستیوال توسط مرکز فن‌بازار ملی ایران برگزار شده که انجام 29 قرارداد سرمايه‌گذاري در اختراعات به ارزش بيش از 270 ميليارد ريال و در جريان بودن بيش از 7 مذاكره جدي سرمايه‌گذاري در اختراعات از جمله دستاوردهاي این رویداد‌ها بوده‌ است و فستيوال نوآوري‌هاي صنعت آرايشي و بهداشتي نیز دوازدهمين فستيوال عرضه نوآوري‌ محسوب می‌شود.

وي افزود: فراخوان اين رويداد در آبان‌ماه ارسال شده و بيش از 80 نوآوري به دبيرخانه ارسال گردیده و پس از دو مرحله ارزيابي توسط كميته ارزيابي نهايتا 8 طرح منتخب براي ارائه در روز فستيوال انتخاب شده‌اند. همچنین براي آماده‌سازي مخترعان اين 8 طرح، دوره‌ی آموزشي ارائه به سرمايه‌گذاران برای بررسي ابعاد بازار و مالي طرح‌ها و كمك به تهيه فايل پرزنت در سوم و پنجم اسفندماه برگزار خواهد شد.

قنبرپور با اشاره به اهميت نوآوري براي توسعه رقابت‌پذيري بنگاه‌هاي توليدي و خدماتي، استفاده از نوآوري‌هاي توسعه يافته از خارج بنگاه و خريد و سرمايه‌گذاري در آنها را يكي از روش‌هاي مهم تأمين نوآوري‌هاي مورد نياز بنگاه‌ها دانست و افزود: فستيوال‌هاي تخصصي عرضه نوآوري يكي از بسترهايي است كه به بنگاه‌هاي فعال در حوزه‌هاي تخصصي مختلف كمك مي‌كند با نوآوران و فناوران آن حوزه تعامل مستقيم داشته و در صورت توافق نوآوري‌هاي مورد نياز خود را از اين روش تأمين نمايند.

فروش قطعي فناوري، ليسانس فناوري و يا همكاري مشترك سه روش اصلي در نظر گرفته شده براي تبادلات اختراعات در بازار دارايي فكري مي‌باشد كه فستيوال‌هاي عرضه نوآوري براي كمك به رشد و توسعه معاملات در بستر تخصصي، مطمئن و قانوني اين بازار طرح‌ريزي شده است.

  • بازدیدکنندگان: 730
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ