اخبار

دومين فستيوال بازار دارايي فكري با هدف ايجاد بستري براي تجاري‌سازي نوآوري‌ها و فرصتي براي سرمايه‌گذاري در آنها اين‌بار در حوزه تخصصي نوآوري‌هاي صنعت لوازم خانگي، 21 دي‌ماه در سالن كنفرانس شماره 1 نمايشگاه‌ بين‌المللي تهران برگزار مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، اكبر قنبرپور رئيس مركز فن‌بازار ملي ايران ضمن اعلام اين خبر افزود: پيرو فراخوان‌هاي انجام شده براي پذيرش طرح‌هاي نوآورانه در صنعت لوازم خانگي، تاكنون بيش از 100 نوآوري جهت عرضه از طريق بازار دارايي فكري و حضور در رويداد فستيوال لوازم خانگي درخواست داده‌اند كه از اين ميان بيش از 30 نوآوري حائز شرايط شده و در حال طي فرآيند پذيرش و تكميل مستندات جهت حضور در بازار هستند.
قنبرپور اضافه كرد: پس از طي فرآيندهاي پذيرش و اولويت‌بندي اين درخواست‌ها،‌ تعداد 7 نوآوري براي ارائه در روز فستيوال انتخاب مي‌شوند و اطلاعات بقيه نوآوري‌ها نيز در قالب كتابچه فستيوال، در اختيار سرمايه‌گذاران و صنعتگران قرار مي‌گيرد. در اين فستيوال طرح‌هاي منتخب، هريك طي زمان 8 دقيقه‌اي به مخاطبان حاضر (سرمايه‌گذاران و صنعتگران حوزه لوازم خانگي) ارائه شده و طي 7 دقيقه نيز به سوالات احتمالي ايشان نيز پاسخ داده مي‌شود.
قنبرپور از سرمايه‌گذاران علاقمند به حوزه نوآوري و صنعتگران عرصه توليدات لوازم خانگي به عنوان مخاطبان و بخش تقاضاي اين رويداد، جهت حضور در برنامه دعوت كرد و اظهار داشت: در اين راستا در نمايشگاه لوازم خانگي كه دهه اول آذرماه جاري در تهران برگزار شد، با صنعتگران لوازم خانگي جهت حضور در اين رويداد و سرمايه‌گذاري در نوآوري‌ها ارتباطات وسيعي شكل گرفته و بازخورد مناسبي از ايشان دريافت شده است.
وي در پايان اعلام كرد: معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري براي حمايت از معاملات اين بازار،‌ منابعي را براي تهيه مستندات فني-اقتصادي نوآوري‌ها تأمين نموده و همچنين به كليه خريداران نوآوري‌ها، براي خريد دانش فني، سرمايه‌گذاري روي نوآوري و يا دريافت ليسانس آنها تسهيلات مالي ارائه مي‌كند.
شايان ذكر است بازار دارايي فكري از خردادماه سال 93 راه اندازي شده و نوآوري‌ها، طرح هاي صنعتي و علائم تجاري در اين بازار خريد و فروش مي‌شوند و فستيوال‌هاي نوآوري نيز با هدف نمايش عمومي نوآوري‌ها در يك حوزه تخصصي از سال گذشته برگزار شده است.
علاقمندان مي‌توانند براي اطلاعات بيشتر به آدرس اينترنتي www.techfestival.ir مراجعه نمايند.


  • بازدیدکنندگان: 1137
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ