اخبار
11 آذر 1396

یازدهمین و آخرین فستیوال سال جاری در تهران و توسط مرکز فن‌بازار ملی ایران در صنعت بزرگ لوازم آرایشی و بهداشتی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، اکبر قنبرپور رئیس مرکز فن‌بازار ملی ایران با اعلام برگزاری این فستیوال در اواسط بهمن ماه پیش‌رو، گفت: طبق آمارها ایران دومین کشور خاورمیانه و هفتمین کشور جهان در مصرف لوازم آرایشی- بهداشتی به شمار می‌آید، میزان بالای مصرف این لوازم در ایران، خود بهترین بهانه برای بررسی بازار این صنعت و تلاش برای افزایش سطح نوآوری و خلاقیت در آن است.

وی در پاسخ به اینکه آیا آماری از وضعیت کنونی این بازار در دست هست یا خیر، گفت: آمارهای وزارت بهداشت نشان می‌دهد هم اکنون بیش از ۷ هزار عنوان محصولات آرایشی و بهداشتی در کشور تولید می‌شود و این صنعت، بازاری معادل 2.2 میلیارد دلار در کشور دارد که حداکثر 30 درصد آن توسط تولید داخلی تأمین می‌شود. این اعداد و ارقام نشان از حجم بزرگ این صنعت، گردش مالی بالا و نیاز به توجه بیشتر به آن را می‌دهد.

رئیس مرکز فن‌بازار ملی ایران همچنین از تمایز این فستیوال با رویدادهای پیشین گفت: در دو رویداد گذشته و این رویداد ما یک همکار علمی و چند همکار صنعتی برای ارزیابی بهتر اختراعات و همچنین تطابق آن‌ها با نیاز بازار داشته‌ایم که کمک زیادی به بالا رفتن سطح کیفی رویداد خواهد کرد.

وی در آخر به مصرف‌کنندگان این محصولات اشاره کرد و گفت: محصولات این حوزه B2C محسوب می‌شوند و استفاده عمومی دارند از این رو با بازار گسترده تقاضا روبرو هستیم؛ علاوه بر این، عرضه صنعت لوازم آریشی و بهداشتی نیز یک حوزه میان رشته‌ای محسوب می‌شود، متخصصین رشته‌های مختلفی چون شیمی و مهندسی شیمی، پزشکی، بیوفناوری، بیولوژی، ژنتیک، صنایع غذایی، کشاورزی و ... در آن فعال‌اند و ما در تلاشیم از همه نخبگان و ایده‌پردازان در این حوزه دعوت به عمل آوریم.

قنبرپور متذکر شد: نخبگان، مخترعان و صاحبان طرح‌های نوآورانه می‌توانند تا 20 آذرماه برای حضور در این فستیوال به‌منظور عرضه نوآوری خود به سرمایه‌گذاران و صنعتگران این حوزه، با مراجعه به سایت فستیوال به نشانی www.techfestival.ir ثبت نام کنند.

خاطر نشان می‌سازد، فستیوال‌های بازار دارایی فکری به همت فن‌بازار ملی ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت فرابورس ایران برگزار می‌شوند.
  • بازدیدکنندگان: 1181
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ