اخبار

فستیوال نوآوری­‌های صنعت دارویی، روز گذشته در کارخانه نوآوری آزادی برگزارشد. طی این فستیوال فن­‌آورانِ 8 طرح برتر، ایده­‌های خود را برای صاحبان صنعت و سرمایه ارائه کردند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، فستیوال نوآوری‌­های صنعت دارویی، روز گذشته به همت شبکه فن‌­بازار ملی ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کارخانه نوآوری آزادی برگزار شد. این رویداد، هفدهمین برنامه از مجموعه فستیوال­‌های عرضه نوآوری بود که به منظور برقراری و تسهیل ارتباط بین صاحبان فن و سرمایه، برگزار می­‌شود.

فستیوال نوآوری‌های صنعت دارویی، به عنوان سومین رویداد از مجموعه فستیوال‌های نوآوری در سال جاری، با هدف اتصال طرح‌­های عرضه شده در حوزه صنعت دارویی و صاحبان صنعت و سرمایه در این زمینه برگزار شد.

روز گذشته در این فستیوال، صاحبان 8 طرح برگزیده، ایده‌­ها و محصولات خود را برای صاحبان صنعت و سرمایه ارائه دادند. زمستان سال گذشته، فراخوان این فستیوال منتشر شده و طرح­‌های مذکور از بین 80 طرح طی دو مرحله داوری، برگزیده شدند. 

داوران، از بین طرح­‌های دریافت شده، 40 طرح را نیز برای انتشار در کتابچه فستیوال انتخاب کردند. از میان طرح‌­های ارائه شده در فستیوال می‌­توان به «فرآیند تولید صنعتی برای تولید آلوگلپتین داروی دیابت نوع 2»، «محلول نانوفیتوزوم دارویی با پروتئین نوترکیب سیانویرین به منظور ساخت واکسن پیشگیری ایدز»، «فناوری ساخت نانوپروتئین دارویی نوترکیب درمانگر، هدایتگر و شناساگر»، «آلرژی کات»، «دارویی بر پایه طب سنتی جهت درمان یبوست فانکشنال اطفال»، «نانو داروی کامپوزیت کوانتوم دات اکسید روی، و بررسی سمیت سلولی برون­تنی آن بر رده سلولی سرطان­های دهان KB44، سینهMCFY، کولون HT29، دهانه رحم Hela و انجام تست استاندارد درون­تنی تورم پشت گوش موش»، «دستگاه انحلال داروهای حساس»، «سنتز و به کارگیری داروی نانو کورکومین برای درمان بیماری مالتیپل اسکلروزیس(ام.اس)» و «جوهر مخصوص چاپ بر روی پوکه کپسول­های دارویی» اشاره کرد.

بیش از 40 نماینده از شرکت­‌های سرمایه‌­گذار خطرپذیر، شتابدهنده‌­­ها و سرمایه­‌گذران حوزه دارو، در کنار «اکبر قنبرپور» معاون توسعه نوآوری جزو حاضران این فستیوال بودند.

این برنامه با سخنرانی میلاد صدرخانلو، آغاز شد و با ارائه طرح­‌های برگزیده ادامه پیدا کرد. در این بین، دکتر کلانتری نژاد مدیر شتابدهنده «هم‌­آوا» درباره سرمایه‌­گذاری و دکتر کارآگاه، مدیریت شتابدهنده «پرسیس ژن»، درباره استانداردسازی برای شرکت­‌کنندگان سخنرانی کردند. بعد از ارائه طرح‌ها و بازدید از نمایشگاه صادرات، جلسه­‌های B2B بین عرضه کنندگان و متقاضیان ایده برگزار شد.

شرکت هانا سلامت گستر ایرانیان که به عنوان کارگزار تبادل فناوری، مسئولیت برگزاری فستیوال صنعت دارویی را برعهده داشت، یک ماه فرصت دارد تا گزارش نتیجه این فستیوال را ارائه دهد و مشخص شود چه تعداد از طرح‌­های ارائه شده به مرحله عقد قرارداد می‌­رسند.


  • بازدیدکنندگان: 324
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ