اخبار
15 مهر 1396
همزمان با نمایشگاه‌های بین المللی صنعت نانو و رنگ و رزین؛

نهمین فستیوال بازار دارایی فکری به همت مرکز فن‌بازار ملی ایران در زمینه "نوآوری‌های صنعت رنگ و رزین" همزمان با نمایشگاه بین‌المللی رنگ، در این محل آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس این فستیوال که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری مؤسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش برگزار شده است قصد دارد بستر تزریق و تبادل فناوری و نوآوری را به صنعت رنگ و رزین کشور فراهم کند و همچنین به منظور تجاری سازی نوآوری های صنعت رنگ و رزین از طریق معامله و جذب سرمایه گذار در بازار دارایی فکری مبادرت ورزد.

در این فستیوال ها که سرمایه گذاران و تولیدگنندگان یک صنعت تخصصی حضور می یابند اختراعاتی از سوی محققان ارائه و معرفی می شوند تا زمینه تعامل فراهم شود و در صورت حصول توافق و انجام معامله از طریق بازار دارایی فکری، حمایت های مادی و معنوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب ارائه تسهیلات وجود خواهد داشت.

اکبر قنبرپور، رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران در این برنامه اعلام کرد: این نهمین فستیوال مرکز فن بازار ملی ایران است که این مرکز به عنوان بستر تبادلات فناوری و نوآوری کشور درصدد است با برگزاری رویدادهای عرضه نوآوری در حوزه‌های تخصصی مختلف زمینه را برای تجاری‌سازی دستاوردهای فناوران و نوآوران کشور با رویکرد جذب سرمایه و یا فروش دانش‌فنی تسهیل کند.

وی در خصوص طرح ها و نوآوری های قابل ارائه در این رویداد گفت:بیش از 70 طرح و نوآوری برای عرضه در این فستیوال اعلام آمادگی کردند که پس از ارزیابی های کارشناسان و غربالگری های تخصصی، همچون روال فستیوال های گذشته ۸ نوآوری منتخب امروز برای مخاطبان به صورت حضوری ارائه خواهند شد و اطلاعات سایر نوآوری‌ها تحت قالب کتابچه‌ای در اختیار سرمایه‌گذاران و صنعتگران قرار گرفته است.

قنبرپور از نتایج مثبت حاصل شده از 8فستیوال پیشین در زمینه های صنعت لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی، خدمات شهری، موادغذایی، پلاستیک و پلیمر و سنگ اشاره کرد و گفت: انعقاد 18 قرارداد سرمایه‌گذاری روی اختراعات به ارزش بیش از 150 میلیارد ریال از نتایج برگزاری این رویدادها بوده و چندین قرارداد سرمایه‌گذاری دیگر نیز در حال انعقاد است.
  • بازدیدکنندگان: 908
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 2 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ