اخبار
19 اسفند 1396
در قالب شرکت دانش بنیان انجام می‌شود؛

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل پارک فناوری پردیس گفت: ۱۲ شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس مختص به نخبگان غیر مقیمی است که به کشور بازگشته‌اند.

امین‌رضا خالقیان در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: طی یکی دو سال اخیر که از طرح جذب ایرانیان متخصص غیر مقیم می‌گذرد تعدادی از آن‌ها درخواست داشتند تا در پارک پردیس مستقر شوند.

وی با اشاره به تعداد تقاضای متخصصان نخبه غیر مقیم در پارک فناوری پردیس، خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۲ نخبه در پارک فناوری پردیس مستقرشده‌اند و در حال فعالیت تحقیقاتی‌شان هستند.

به گفته خالقیان، از این تعداد ۱۰ نفر شرکت نوپا راه‌اندازی کرده‌اند و دو نفر از آن‌ها فضایی از پارک را اجاره کرده‌اند تا بتوانند بعد از انجام اقدامات عمرانی مستقر شوند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل پارک فناوری پردیس گفت: ارائه خدمات به ایرانیان متخصص غیر مقیم با همکاری بنیاد ملی نخبگان صورت می‌گیرد و مبلغی بلاعوض برای شروع فعالیت‌های تحقیقاتی نخبگان از سوی بنیاد نخبگان به آن‌ها ارائه می‌شود.

وی افزود: این مبلغ برابر با ۱۰۰ میلیون تومان است که می‌تواند بابت هزینه اجاره و سایر هزینه‌های شرکت توسط این افراد صرف شود.

خالقیان بابیان اینکه طبیعتاً مشکلاتی برای این افراد در بدو ورود و استقرارشان به وجود می‌آید، گفت: افرادی که از خارج از کشور می‌آیند با بروکراسی کشور ما آشنا نیستند و ممکن است به مشکلاتی برخورد کنند. به همین دلیل شرایط آن‌ها نسبت به بقیه شرکت‌ها راحت‌تر است.

خالقیان خاطرنشان کرد: صندوق فناوری نوین داخل پارک فناوری پردیس نیز به این افراد وام ارائه می‌کند.
  • بازدیدکنندگان: 711
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ