اخبار
26 فروردین 1396
با همکاری شرکت ملی گاز ایران و مرکز فن بازار ملی ایران

مركز فن‌بازار ملي ايران با همكاري شركت ملي گاز ايران اولين فن‌بازار تخصصي كشور را تحت عنوان «فن‌بازار تخصصي صنعت گاز»، افتتاح خواهد كرد.

مهدي صفاري­ نيا رييس پارك فناوري پرديس با اعلام اين خبر افزود: در ادامه همكاري­ هاي پارك فناوري پرديس با شركت ملي گاز ايران و همزمان با برپايي نشست بهره برداري از توان داخلي در صنعت گاز كشور در مجتمع گاز پارس جنوبي در عسلويه، اولين فن بازار تخصصي كشور ايجاد خواهد شد.

وي افزود: ايجاد فن بازارهاي تخصصي از جمله تكاليف ابلاغي شوراي عالي انقلاب فرهنگي به مركز فن بازار ملي ايران بوده است كه بر طبق آن اين مجموعه مي ­بايست در فناوري­ هاي داراي اولويت الف كشور، فن بازار تخصصي ايجاد نموده و به ياري خدا، اولين اقدام در اين راستا، با همكاري شركت ملي گاز ايران شكل گرفت و فن بازار تخصصي صنعت گاز در فروردين ماه جاري افتتاح خواهد شد.

صفاري نيا افزود: فن بازار تخصصي صنعت گاز كاركردهاي زيادي دارد. از جمله آنها، شناسايي و معرفي محصولات دانش بنيان مرتبط به اين صنعت، شناسايي نيازها و خلأهاي فناوري در اين صنعت و ارائه به جامعه فناوري كشور و تلاش در رفع آنها از طريق توان داخلي، شناسايي و معرفي نوآوري­ها و اختراعات به اين صنعت، تسريع روند انتقال فناوري در اين صنعت به داخل كشور، هدايت سرمايه گذاران به سرمايه گذاري در نوآوري­ هاي اين صنعت و همچنين ايجاد يك بانك اطلاعاتي از عرضه و تقاضاي فناوري و محصولات فناورانه در صنعت گاز كشور است.

وي در پايان ابراز اميدواري كرد راه اندازي اين دفتر، كمك شاياني به توسعه فناوري در صنعت گاز كشور نموده و مسير را براي نفوذ هرچه بيشتر نوآوري­ها و فناوري­ هاي داخلي به اين صنعت هموار كند.

  • بازدیدکنندگان: 1092
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ