اخبار
01 اسفند 1398
با امضای تفاهم نامه همکاری میان پارک فناوری پردیس و شرکت ساپکو

 

با امضای تفاهم نامه همکاری میان پارک فناوری پردیس و شرکت ساپکو، با رويكرد ارتباط صنعت و دانشگاه در اين حوزه، فن بازار صنعت خودرو راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، روز چهارشنبه آخرین روز از بهمن ماه 98، و در حاشیه بازدید «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رییس جمهور از شرکت ایران خودرو، تفاهم­نامه همکاری میان پارک فناوری پردیس و شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپکو) به امضای «مهدی صفاری‌نیا» رییس پارک فناوری پردیس و «عادل پیرمحمدی»، مدیرعامل شرکت ساپکو رسید.

 از اهداف اصلی این تفاهم‌نامه ایجاد یک فن‌بازار تخصصی در صنعت خودرو به عنوان يكي از زيرمجموعه‌های شبکه فن بازار ملی ایران، ایجاد اتصال میان عرضه و تقاضای فناوری در این صنعت و بهره‌­برداری هر چه بیشتر از توان شرکت­‌های فناور و دانش‌بنیان برای رفع مشکلات و ساخت قطعات فناورانه و تحریمی خودروهای تولیدی کشور است. یکی دیگر از کارکردهای فن بازار صنعت خودرو، معرفی نوآوری­‌ها و اختراعات برتر به این صنعت، استفاده از منابع صندوق‌های پژوهش و فناوری و سرمایه‌گذاران خطرپذیر برای سرمایه‌گذاری بر نوآوری‌های این صنعت و اتصال شرکت‌­های دانش‌بنیان به شرکت‌­های قطعه‌سازی است.

همچنین در این تفاهم‌نامه به برگزاری رویدادها و طراحی و اجرای برنامه‌­­های مواجهه عرضه و تقاضا در راستای «انتقال فناوری از شرکت­‌های فناور به صنایع قطعه‌سازی»، «سرمای‌ه­گذاری بر روی نوآوری­‌های صنعت قطعه سازی»، «معرفی نوآوری­ها و اختراعات برتر به صنعت» و «ارائه نیازهای صنعت قطعه‌سازی و تولید خودرو به جامعه­ فناوری و دانش‌­بنیان کشور» در قالب فن­‌بازار اشاره شده است.

شايان ذكر است اساس مفاد نقشه جامع علمی کشور و ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی، پارک فناوری پردیس وظیفه ساماندهی فن‌بازارهای عمومی و ایجاد فن‌بازارهای تخصصی در زمینه فناوری­های اولویت الف کشور است که در این راستا، شبکه فن بازار با 22 دفتر استانی و 4 فن بازار تخصصی و با بیش از 40 کارگزار تجارت فناوری خدمات خود را در سراسر کشور ارائه می‌­کند.


 

 

  • بازدیدکنندگان: 129
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ