اخبار
17 مرداد 1395
با حمایت پارک فناوری پردیس؛

دبیر شبکه فن بازار ملی ایران از راه اندازی فن بازارهایی که در یک حوزه فناوری خاص مانند هوافضا، کشاورزی و نفت و گاز و غیره فعالیت می کنند خبر داد.

محسن علی اکبریان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: فن بازار تخصصی یا بازار فناوری برای حوزه های خاص می توانند در سطح کل کشور فعالیت کنند به همین دلیل بعد از راه اندازی فن بازارهای منطقه ای قصد داریم فن بازار های تخصصی را ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه بنا داریم حوزه فعالیت فن بازار تخصصی را به صورت متمرکز در یک استان داشته باشیم، عنوان کرد: همچنین قصد داریم فن بازارهای تخصصی را در حوزه هایی که اولویت الف نقشه جامع علمی کشور است راه اندازی کنیم تا توسعه پیدا کند.

وی افزود: هنوز فن بازار تخصصی راه اندازی نشده است ولی در حال برنامه ریزی برای ایجاد آن هستیم.

دبیر شبکه فن بازار ملی ایران در خصوص فن بازار منطقه ای گفت: راه اندازی فن بازار منطقه ای در همه استان های کشور تا پایان سال ۹۶ یا حداکثر اواسط ۹۷ از برنامه های ما در شبکه ملی فن بازار به شمار می رود.

علی اکبریان اظهار داشت: فن بازار به معنای بازار فناوری، یعنی محلی برای مبادلات تکنولوژی است؛ در بازار فناوری نیز فن‌بازارها نقش واسطه‌ای برای رساندن اطلاعات تکنولوژی به «عرضه‌کنندگان»، «متقاضیان»، «کارآفرینان» و «سرمایه‌گذاران» را دارد.

وی ادامه داد: هنوز استان تهران به صورت مجزا فن بازار ندارد و تنها فن بازارهای استان ها را مدیریت می کند؛ راه اندازی فن بازار در استان تهران از دیگر برنامه های ما بوده که شروط خاصی برای آن لازم است.

وی عنوان کرد: همچنین در فن بازار یا بازار فناوری مشاوره هایی در خصوص مراحل انتقال تکنولوژی ارائه می شود.

  • بازدیدکنندگان: 1304
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ