اخبار

رئیس مرکز فن‌بازار گفت: تا پایان امسال ۴ فن‌بازار در کشور راه‌اندازی می‌کنیم تا در راستای مبادله، تجاری‌سازی و توسعه فناوری‌های داخلی گام برداریم.

اکبر قنبرپور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تا کنون ۱۶ فن‌بازار منطقه‌ای در استان‌های کشور در راستای مبادله، تجاری‌سازی و توسعه فناوری راه‌اندازی کرده‌ایم که بنا داریم تمام استان‌های کشور را از این منظر توسعه دهیم.

به گفته رئیس مرکز فن بازار ملی ایران، فن‌بازارها برای تسهیل فعالیت‌های توسعه فناوری، شفاف‌سازی و تقویت بازار فناوری در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه فن‌بازار به‌معنای بازار فناوری، محلی برای مبادلات فناوری است، افزود: در بازار فناوری فن‌بازارها نقش واسطه‌ای برای رساندن اطلاعات فناوری به «عرضه‌کنندگان»، «متقاضیان»، «کارآفرینان» و «سرمایه‌گذاران» دارند. درضمن ارائه‌ مشاوره در خصوص مراحل انتقال فناوری در فن‌بازار صورت می‌گیرد.

قنبرپور خاطرنشان کرد: فن‌بازار ملی ایران به‌عنوان تنها مرجع اطلاعات فناوری کشور، تحت نظارت پارک فناوری پردیس، با هدف رفع نیازهای اطلاعاتی افرادی که با مقوله تجاری‌سازی دانش فنی و مبادله آن سروکار دارند و نیز کمک به رفع مشکلات تجاری‌سازی نوآوری‌ها تأسیس شده است.

به گفته وی، بر این اساس، پارک فناوری پردیس از طریق ساختار شبکه فن‌بازار ملی ایران، مسئولیت ساماندهی فن‌بازارهای عمومی کشور و ایجاد فن‌بازارهای تخصصی در حوزه‌های مهم و اولویت‌دار کشور را برعهده دارد.

رئیس مرکز فن‌بازار ملی ایران اظهار کرد: سیستان و بلوچستان و زنجان از جمله استان‌هایی هستند که در نظر داریم امسال در آنها فن بازارهای منطقه‌ای راه‌اندازی کنیم. همچنین ۲ فن‌بازار نیز در دو استان دیگر ایجاد می‌شود.

  • بازدیدکنندگان: 819
  • (رتبه بندی جاری 3.3/5 ستاره ها) مجموع آرا: 6
  • 1 1

نظری وجود ندارد.

پاسخ