اخبار
21 آبان 1396
معاون توسعه فناوری پارک فناوری پردیس اعلام کرد؛

معاون توسعه فناوری پارک فناوری پردیس در نهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه ای در استان یزد به انواع مدل ها و رویدادهای برگزار شده توسط مرکز فن بازار ملی ایران برای توسعه سطح تکنولوژی های داخلی در صنایع اشاره کرد و گفت: باید به ظرفیت های همکاری خوشه های صنعتی و کارگزاران فن بازارها در اکوسیستم نوآوری کشور توجه ویژه شود.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس حسین صابری در نشست امروز فن بازارهای منطقه ای که با حضور 16 فن بازار منطقه ای در استان یزد برگزار شد اعلام کرد: کارگزاران منطقه ای طیف وسیع و متنوعی از خدمات را به منظور ارائه شایسته فناوری پیشرفته بومی و بهبود عملکرد صنایع برای دستیابی به بالاترین سطح فناوری ارائه می کنند، از این رو لازم است تا نقش این کارگزاران به جد مورد توجه قرار بگیرد و برای توسعه فعالیت هایشان تمرکز و هزینه شود.

وی توضیح داد: یکی از انواع قالب هایی که فن بازار ملی ایران با حمایت پارک فناوری پردیس و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعریف کرده رویدادهای فستیوال و عرضه نوآوری در بازار دارایی فکری است که تا امروز ده فستیوال در 8صنعت مختلف برگزار شده و خوشبختانه بعد از هر فستیوال 2تا3 قرارداد عرضه نوآوری منعقد شده است و این نشان دهنده توجه و علاقه صنعتگران به نوآوری ها و فناوریهای داخلی است.

صابری ادامه داد: رویدادهای استارت آپ دمو هم یکی دیگر از برنامه های فن بازار است که به عرضه استارت آپ ها و سهام شرکت های نوپا در حال رشد به سرمایه گذاران می پردازد و در آن استارت آپ های برگزیده در بخش های عموما آی تی و ای تی سی به سرمایه گذاران ارائه می شوند.

معاون توسعه فناوری پارک فناوری پردیس همچنین به رویدادهای عرضه فناوری های داخلی به صنایع اشاره کرد و گفت: عرضه توانمندی های داخلی به یک حوزه خاص به وسیله عرضه تکنولوژی و محصولات آن بخش بر اساس نیاز یک صنعت هم نوع دیگری از تلاش فن بازار برای رسوخ تکنولوژی در صنایع است که در صنعت راه و ساختمان و صنعت گاز تجربه های موفقی حاصل شده و رویداد آتی عرضه فناوری های نوین به صنعت خودرو و شهرکهای صنعتی خواهد بود.

وی در آخر متذکر شد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین پارک فناوری پردیس در کنار فن بازار ملی ایران سعی در ارتقا و توسعه فعالیتهای کارگزاران دارند و برای این منظور از هیچ حمایتی فروگذار نیستند.

رئیس پارک علم و فناوری یزد نیز، در این نشست ضمن خیرمقدم به مدعوین اظهار داشت: بخش چالش برانگیز در عرصه فناوری، بحث تقاضا و بازار است و خوشبختانه فن بازارها روی دو ویژگی ارزش گذاری معتبر و صیانت که در بازار وجود ندارد، متمرکز هستند.

داریوش پورسراجیان رسالت پارک های علم و فناوری را عرضه فناوری دانست و خواستار تمرکز بیشتر در بحث تجاری سازی و فروش محصولات در شرکت های دانش بنیان شد.
  • بازدیدکنندگان: 817
  • (رتبه بندی جاری 1.8/5 ستاره ها) مجموع آرا: 11
  • 1 1

نظری وجود ندارد.

پاسخ