اخبار
20 آبان 1398
صفاری‌نیا در سومین آیین اعطای جایزه مصطفی(ص) تاکید کرد؛

مهدی صفاری‌نیا با اشاره به اینکه قدرت و عزت جهان اسلام به واسطه علم و دانش میسر می‌شود، گفت: اعطای جوایز بین‌المللی از جمله جایزه مصطفی(ص) تلاش دارد زمینه‌های همکاری امت اسلامی را فراهم آورد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی جایزه مصطفی(ص)، مهدی صفاری‌نیا، دبیر شورای سیاست­ گذاری جایزه مصطفی(ص) در سومین آیین اعطای جایزه مصطفی(ص) در تالار وحدت اظهار کرد: بی‌شک قدرت و عزت جهان اسلام به واسطه علم و دانش میسر خواهد شد و نشانه رفتن چنین قله‌های افتخاری، نیازمند زیرساخت‌های متناسب با آن است.

وی با بیان اینکه جوایز بین‌المللی می‌توانند نقش مهمی در این حوزه ایفا کنند، اظهار داشت: نمونه آن‌ جایزه مصطفی(ص) است که تلاش دارد زمینه‌های همکاری امت اسلامی را فراهم آورد.

صفاری‌نیا در ادامه گفت: تقدیر از دانشمندان برجسته به تشکیل کانون‌هایی با محوریت ایشان منجر می‌شود. در این راستا بنیاد مصطفی(ص) به همت اصحاب علم و فناوری ماموریت خود را هم‌افزایی ظرفیت این دانشمندان می‌داند.

دبیر شورای سیاست­گذاری جایزه مصطفی(ص) ظرفیت‌سازی را از دیگر ماموریت‌های بنیاد دانست و گفت: برگزاری مسابقه دانش‌آموزی نور و رقابت علمی کنز از مصادیق این ماموریت است.

وی افزود: گفتمان‌سازی ماموریت دیگر بنیاد مصطفی(ص) است که شکل‌دهی جامعه خادم‌المصطفی(ص) از نمونه­ های آن است.

صفاری‌نیا با اشاره به اینکه منابع مالی جایزه مصطفی(ص) از محل منابع خیرین جهان اسلام و وقف تامین شده است، خاطرنشان کرد: این هفته به نام هفته جایزه مصطفی(ص) نامگذاری شده است که شامل برگزاری ششمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری(STEP) با حضور بیش از ۸۰ نفر از برجستگان علمی ۲۷ کشور در ۱۴ دانشگاه و مرکز تحقیقاتی، برگزاری چهارمین نشست سرمایه‌گذاران کشورهای اسلامی درجهت تجاری‌سازی دانش با حضور ۴۰ شرکت دانش بنیان از ۱۲ کشور، بازدید از ده‌ها مرکز علمی و فناوری شبی با فناوران و کارآفرینان در پارک فناوری پردیس خواهد بود.

  • بازدیدکنندگان: 180
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ