اخبار
28 دی 1394
رییس آموزش و جذب اهدا کنندگان خون استان تهران از حضور تیم خونگیری در پارک فناوری پردیس خبر داد؛

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، هیاتی مجرب از سازمان انتقال خون استان تهران در پارک حضور یافتند تا از داوطلبان اهدا، خونگیری انجام شود.

دکتر مجید مسلمی در رابطه با اهداف این عمل خداپسندانه گفت: به طور کلی افرادی که شغل کارمندی دارند و مراجعه به سازمان خون در ساعات روز برای شان مقدور نیست، با حضور ما در مجموعه می‌توانند به طور داوطلبانه نسبت به اهدای خون اقدام کنند. علاوه بر آن با افزایش آلودگی هوا، تعداد مراجعات مردمی برای اهدای خون، کاهش می یابد و این ممکن است برای نیازمندان، نگران کننده باشد. بنابراین با هماهنگی‌های انجام شده قبلی، مقرر شد که امروز در خدمت کارمندان و مسئولان پارک فناوری پردیس باشیم.

مسلمی با اشاره به اینکه 63 نفر از کسانی که در پارک حضور داشتند برای اهدا مراجعه کردند، افزود: 5 نفر از این تعداد بنا به دلایلی حائز شرایط برای اهدای خون نبودند. در نهایت، از افراد مراجعه کننده 56 واحد خون سالم استحصال شد که از هر واحد، 3 فراورده به دست می آید؛ به عبارتی این مقدار می تواند جان 168 نفر از هموطنان مان را نجات دهد.

به گفته وی، با توجه به استقبال خوبی که از طرف محققين و شاغلين پارک فناوری پردیس صورت گرفت، به احتمال قوی، تیم انتقال خون تا قبل از پایان سال، یک بار دیگر در مرکز حضور یافته و از داوطلبان خونگیری انجام می شود.

مسلمی معتقد است اهدای خون علاوه بر اینکه برای کمک به بیماران موثر است، در راستای سلامت قلب و عروق و همچنین کاهش غلظت خون نیز تاثیر فوق العاده ای دارد که در مجموع، سلامت انسان را تضمین خواهد کرد.

گفتنی است امروز فضای پارک فناوری پردیس به واسطه اهدای خون، با روزهای دیگر به کلی متفاوت بود.


  • بازدیدکنندگان: 1344
  • (رتبه بندی جاری 3.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 2 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ