اخبار
12 تیر 1396
در بازدید اعضای کمیسیون آموزش مجلس از پارک فناوری پردیس عنوان شد؛

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در بازدید از پارک فناوری پردیس ، این مجموعه را نمونه‌ موفقی در زمینه توسعه علم و تکنولوژی در کشور دانستند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با هدف آشنایی بیشتر با دستاوردهای این پارک و همچنین برقرای پیوند محکم تر بین بخش آموزش و صنعت کشور، از این پارک بازدید به عمل آوردند.

محمدمهدی زاهدی، نماینده کرمان و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص این بازدید گفت: پیش از این نيز ارتباطات خوبی با پارک های فناوری کشور داشته ایم اما برای اینکه اعضای جدید کمیسیون با دستاوردهای این مجموعه ها آشنا شوند و همچنین تاثیرات مثبت مجموعه های دانش بنیان را در جریان اقتصادی کشور ببینند این بازدید برنامه ریزی شد که در بازدید امروز علاوه بر مشاهده فیلم‌های پژوهشی جوانان در حوزه‌های مختلف صنعتی، الکترونیک، الکتروتکنیک، گیاهان دارویی، کشاورزی و ... جلسه تبادل نظر داشتیم.

زاهدی تصریح کرد: اینگونه بازدیدها قطعا تاثیرات مثبتی در آگاهی و شناخت نمایندگان مجلس و تصمیم سازان این عرصه خواهد داشت و این اثرات از سیاست گذاری ها تا تصویب قوانین مربوطه و همچنین تخصیص بودجه های لازم دیده خواهد شد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین به وسعت حوزه های دانش و تکنولوژی در کشور اشاره کرد و گفت: محدودیتی برای کار علمی و بهره گیری از دانش در حوزه تولید وجود ندارد، مهم این است که خودباوری در بین جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاه های ما ایجاد شود تا بتوانند با اتکا به خود در توسعه و رشد کشور و آینده سازی خود و جامعه اثرگذار باشند.

وی تصریح کرد: ما باید این فضای کسب و کاری جدید را توسعه دهیم و با حمایت های مادی و معنوی از جوانان به آن ها کمک کنیم تا چرخ های اقتصاد کشور را به سمت بهره گیری هرچه بیشتر از دانش بچرخانند.

همچنین سید حمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص این بازدید گفت: پارک فناوری پردیس نمونه‌ خوبی از فراهم‌سازی یک فرصت و زمینه برای جوانان است تا بتوانند به صورت تیمی جمع شوند و کارها و ایده‌های خود را پرورش داده و عرضه کنند که این امر از سوی معاونت علمي و فناوری ریاست جمهوری بسیار قابل تقدیر و ستودنی است.

وی افزود: هماهنگی‌های لازم به عمل آمده تا اگر در حوزه تجاری‌سازی نیاز به بخش قانونگذاری نیز باشد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به آنها کمک ‌کند، ضمن اینکه در برنامه ششم و بودجه96 نیز مواد قانونی خوبی برای این عزیزان دیده شده که از این پتانسیل‌ها نیز بتوانند استفاده کنند.

  • بازدیدکنندگان: 934
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ