اخبار

مدیران و مسئولان استان قم در ادامه تورهای علمی و فناوری از پارک فناوری پردیس بازدید کردند.

پارک فناوری پردیس که با هدف بستر سازی جهت انتقال فناوری های نوین به داخل کشور و صادرات محصولات دانش بنیان میزبان هیات های مختلفی در قالب تورهای علم و فناوری است، در تازه ترین تور علمی نیز میزبان هیاتی از مدیران و مسئولان استان قم بود.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، امین رضا خالقیان مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس در این بازدید بیان کرد: پارک فناوری پردیس زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت می کند و برای آن ماموریت‌های ملی و بعضا بین المللی دیده شده است و از این جهت با سایر پارک‌های فناوری کشور متفاوت است.

وی علت این رویکرد را این نکته عنوان کرد که دولت نیاز به بستری برای اجرایی شدن برخی طرح‌های جدید دارد که از جمله این نمونه ها فن بازار ملی ایران، مرکز شتابدهی نوآوری و جایزه مصطفی(ص) است.

محمد محمدرضایی رئیس بنیاد نخبگان استان قم بازدید از این پارک را اتفاق قابل توجهی دانست که زمینه بازدید مسوولین فعال در حوزه علمی و دانشجویان کشور باید بیش از پیش برای این بازدید فراهم شود.

وی تصریح کرد: جوانان با دیدن این محیط و این که افرادی با تاسیس شرکت دانش بنیان محصول تولید کرده اند و امروز روزهای موفقیت خود را می گذرانند می توانند انگیزه بیشتری کسب کنند.

رئیس بنیاد نخبگان استان قم ادامه داد: این اتفاق زمینه ای برای آشنایی جوانان دانشجو و فارغ التحصیلان با فناوران و فعالین صنعت است تا بتوانند راه و روش ورود به تولید علمی را در ایران بیاموزند.

وی پارک فناوری پردیس را عامل موثر در رشد فناوری کشور دانست و گفت: باید بسیجی در کشور ایجاد شود و ده‌ها مرتبه بیش از این عمل کنیم. با توجه به جوانان، دانشجویان و نخبگان ایران می توانیم راه های نرفته را طی کرده و بیش از پیش رشد کنیم.

پارک فناوری پردیس به‌عنوان بزرگ‌ترین پارک فناوری منطقهٔ غرب آسیا، به‌عنوان یکی از سازمان‌های زیرمجموعهٔ معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری اسلامی ایران، با برخورداری از مراکزمتعدد علمی و پژوهشی و محققان زبده در ۲۰کیلومتری شمال‌شرق تهران واقع است.

محدودهٔ فعلی این پارک به وسعت ۳۸ هکتار است که فاز اول آن به مساحت ۲۰ هکتار به نام پردیس نوآوری نامگذاری شده و در حال حاضر به بهره‌برداری رسیده‌است. فاز دوم این پارک یا پارک فناوری سلامت پردیس در حال حاضر مراحل آغازین احداث خود را سپری می‌کند.

  • بازدیدکنندگان: 732
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ