اخبار
13 آذر 1398
داستان کارآفرینی فناورانه مهندس «ابوالفضل حسنی» مدیرعامل شرکت ایده کاوان صنعت پردیس

صبح امروز مراسم رونمایی از سومین کتابِ مجموعه «از دانش به ثروت» با حضور «مهدی صفاری‌نیا» رئیس پارک فناوری پردیس و معاونان و مدیران این مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، صبح امروز آئین رونمایی از کتاب «از دانش به ثروت ۳؛ داستان کارآفرینی فناورانه مهندس ابوالفضل حسنی، مدیرعامل شرکت ایده کاوان صنعت پردیس» در سالن اجتماعات سراج پارک فناوری پردیس، برگزار شد.

در این مراسم که با سخنرانی «مجتبی جباری‌پور» مدیرکل اداره ترویج و توسعه خوشه‌های نوآوری آغاز شد، «ابوالفضل حسنی» راوی کتاب، به همراه خانواده‌اش و جمعی از معاونان و مدیران پارک فناوری پردیس و شرکت‌های عضو پارک حضور داشتند.

در مراسم رونمایی از کتاب «از دانش به ثروت ۳»، «مهدی صفاری‌نیا»، «مجتبی جباری‌پور»، «ابوالفضل حسنی» راوی کتاب به همراه پدر ایشان به ایراد سخنرانی پرداختند.

چنین جوانان موفقی ما را امیدوار می‌کنند

مهدی صفاری‌نیا، رئیس پارک فناوری پردیس در این مراسم گفت: رونمایی از کتاب بهانه‌ای بیش نیست. هدف پاسداشت جوانانی است که با وجود شرایط بد اقتصادی علیرغم افراد بسیاری که همت نمی‌کنند، عزمشان را جزم کرده‌اند تا به بقیه نشان دهند در هر شرایطی می‌توان موفق بود.

وی افزود: آن چه که ما می‌توانیم به آن ببالیم همین دوستانی هستند که از نقطه کم شروع کردند، توانستند رشد کنند و الگو شوند. دیدن این تیم‌های جوان و موفق برای ما امید و انرژی بخش است که تلاش بیشتری کنیم و وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

موفقیت در حوزه کارآفرینی حاصل انتخاب‌های مسئولانه است

مجتبی جباری‌پور، مدیرکل اداره ترویج و توسعه خوشه‌های نوآوری در این مراسم بعد از تببین دلایل مستندسازی سابقه شرکت‌های عضو، گفت: این مجموعه کتاب می‌تواند برای مخاطبان بسیاری مفید باشد اما مخاطب و دغدغه اصلی این پروژه، جامعه دانشگاهی است. در جامعه دانشگاهی فرهنگ غلطی در مورد کارآفرینی ایجاد شده است. نگاهی که به موفقیت یک کارآفرین می‌شود، فرایندی و همراه با دیدن همه فراز و نشیب‌های این مسیر نیست و تنها همان موفقیت نهایی دیده شده و موفقیت یک فرد فقط به دلایل بیرونی ارتباط داده می‌شود. تلاش ما ایجاد نگرش درست در این زمینه است.

وی ادامه داد: پیام این کتاب این است که موفقیت آدم‌های موفق حاصل انتخاب‌های مسئولانه‌اش و باورها و نگرش‌های او و بعضاً اطرافیان اوست. در کتاب بر انتخاب‌های راهبردی تاکید و بزنگاه‌های زندگی و مسیر یک فرد کارآفرین نشان داده شده تا دانشجویان ببینند فردی مثل خودشان چطور توانسته است در این مسیر موفق باشد. در این کتاب بر این نکته تاکید شده است که ما شکست ایده داریم؛ فراز و نشیب داریم؛ اما در واقع شکست برای فرد توانمند با انتخاب‌های مسئولانه، وجود ندارد.

حمایت‌های پارک فناوری پردیس بیش از آن چیزی است که عنوان می‌شود

ابوالفضل حسنی، مدیر عامل شرکت ایده‌کاوان صنعت پردیس و راوی کتاب در مورد شرکت خود گفت: سال ۹۰ که درخواست ورود به پارک فناوری پردیس را دادیم، یک گروه دو سه نفره متشکل از چند دانشجو با سابقه پژوهشی بودیم. در مرکز رشد مستقر شدیم و بعد از سه الی چهار سال آموزش دیدن و تجریه کسب کردن رشد کردیم. حالا به عنوان شرکتی مستقل که در حوزه صنایع برق، آب و فاضلاب و نفت و گاز فعالیت می‌کند، عضو پارک فناوری پردیس هستیم. بعد از ۸ سال، شرکت ما برای ۱۲ نفر به صورت مستقیم‌ و برای حدود ۴۰ نفر به صورت غیر مستقیم ایجاد اشتغال کرده‌ است.

حسنی در مورد دلیل خود برای پیوستن به پارک فناوری پردیس عنوان کرد: شاید برای دیگران این سوال پیش آید که چرا من یا امثال من قدم در مسیری گذاشته‌ایم که سال‌های زیادی طول می‌کشد تا به هدف برسیم؛ یا چرا به پارک فناوری پردیس آمده‌ایم؟ آیا به علت برخورداری از حمایت‌های مالی بوده است؟ جواب این است که مسائل مالی تنها هدف نبود. هدف اصلی حضور در جمعی بوده است که مثل هم فکر می‌کنند. ما در این جمع تلاش می‌کنیم در مسیر پیشرفت جامعه حرکت کنیم. تلاش ما ایجاد و ارتقای فرهنگ اقتصادی و کسب و کار متفاوتی است. ایده‌کاوان صنعت پردیس خانواده‌ای است در کیلومتر ۲۰ جاده پردیس که در فرهنگ کسب و کارِ متفاوتی کار می‌کند. این بزرگترین ثروتی‌ است که ما به دست آورده‌ایم و طی سالیان آینده همچنان برای آن تلاش می‌کنیم.

مدیر عامل شرکت ایده‌کاوان صنعت پردیس افزود: امیدوارم شرکت‌های نوپا به پارک فناوری پردیس بیایند و از این فضا استفاده کنند و درگیر فرهنگ موجود در پارک شوند. پارک فناوری پردیس را تنها یک حامی مالی یا علتی برای معافیت مالیاتی نبینند. عضو پارک شوند و از امکانات و تجربیات دیگر شرکت‌ها استفاده کنند. ما هم به عنوان شرکت‌هایی با سابقه بیشتر می‌توانیم به آنها کمک کنیم. حمایت‌هایی که می‌توان از پارک فناوری پردیس گرفت، بسیار بیشتر از چیزی است که عنوان می‌شود. تنها چیزی که در این سال‌های سخت به من کمک کرد، ارزش‌های غیرمادی است که پارک فناوری پردیس و خانواده‌ام به من داده‌اند.

گفتنی‌ست، شرکت «ایده‌کاوان صنعت پردیس» کار خود را در قالب یک استارتاپ از سال ۹۰ در مرکز رشد پارک فناوری پردیس آغاز کرد. این مجموعه پس از چند سال آموزش و تجربه‌اندوزی در مرکز رشد، به عنوان شرکتی مستقل در پارک فناوری پردیس، فعالیت خود را در حوزه‌های برق، آب و فاضلاب و نفت و گاز ادامه داد. کتاب‌ «از دانش تا ثروت ۳» شرح چگونگی رشد و پیشرفت شرکت ایده‌کاوان صنعت پردیس از زبان مدیرعامل آن است.

  • بازدیدکنندگان: 328
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ