اخبار
30 آذر 1394

مدیر پروژه 'ایجاد بانک اطلاعاتی جامع محصولات دانش بنیان صادراتی' از تکمیل مرحله نخست تدوین این بانک اطلاعاتی خبر داد.
به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، مجيد نجفیان، مديرعامل شركت مديريت صادرات فناوري ايرانيان (عضو پارك فناوري پرديس) و مجری این پروژه گفت: مرحله اول طرح تدوین بانک اطلاعاتی که به مقوله جمع آوری اطلاعات شرکت‌های دانش بنیان صادراتی می پردازد از اوایل مهرماه سال جاری آغاز و تا اواسط آذرماه ادامه داشت.
وی بیان کرد: تدوین بانک اطلاعاتی جامع محصولات فناورانه و دانش بنیان صادراتی یکی از برنامه های اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای کمک به توسعه صادرات شرکت­ها و موسسات فناور و دانش­‌بنیان است.
نجفيان افزود: با پایان یافتن مرحله اول، شرکت­ها و محصولات ثبت­شده در سامانه به آدرسwww.HitechExport.ir براساس شاخص‌های رایج بررسی توانمندی و آمادگی صادراتی، ارزیابی و پالایش می­شوند، پس از طی شدن این فرآیند، اطلاعات شرکت‌ها و محصولات دانش بنیانی که به لحاظ حضور در بازارهای بین‌­المللی از توانمندی مناسب و قابل قبولی برخوردار باشند در نسخه نهایی سامانه بارگذاری خواهد شد.
مجری اين طرح افزود: همچنین این شرکت‌ها امکان بهره‌مندی ازحمایت‌های مادی و معنوی این طرح را (مانند تسهیلات بازاریابی بین­الملل، نمایش اطلاعات محصولات منتخب شرکت به 4 زبان های زنده دنیا، تسهیلات صادراتی، معرفی محصولات در کشورهای دیگر و غیره) خواهند یافت.
به گفته وی، تاکنون تعداد 513 شرکت فناور و دانش­‌بنیان دراین طرح ثبت نام کرده و بیش از هزار محصول در سامانه ثبت شده است.
وی بیان کرد: درحال حاضرروند ارزیابی اولیه شرکت­ها و محصولات بالقوه صادراتی، در حال تکمیل و مرحله دوم جمع آوری اطلاعات آغاز شده است، بر اساس زمان بندی اجرای پروژه، تا اوایل بهمن ماه این ارزیابی­‌ها تمام شده و به شرکت­‌هایی که به لحاظ حضور در بازارهای بین­المللی از توانمندی قابل قبولی برخوردار باشند، این امکان داده می­شود تا در مرحله دوم نسبت به تکمیل مدارک و اطلاعات اقدام کنند.
وی یادآور شد: شرکت­‌هایی که به لحاظ حضور در بازارهای بین‌­المللی بالقوه تشخیص داده نشده‌اند می­‌توانند با تکمیل مدارک مجددآ در روند ارزیابی که در مراحل بعدی به عمل خواهد آمد حضور داشته باشند..
شايان ذكر است شرکت مدیریت صادرات فناوری ایرانیان در سال ۱۳۸۸ با هدف توسعه بازار محصولات با فناوری پیشرفته و با تمرکز صادرات اینگونه محصولات در پارك فناوري پرديس مستقر گرديد.

  • بازدیدکنندگان: 1212
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ