اخبار
13 آذر 1397
با کسب رتبه دوم توسط یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد نخبگان پارک فناوری پردیس؛

با مشخص شدن تیم‏‌های برتر مسابقه تحلیل داده‌‏های نسل جدید توالی یابی (NGS)به کار خود پایان داد. در این مسابقه که در سه مرحله انجام شد، تیم‌های پالیندروم، نوید سیمرغ و ژن خوب به ترتیب رتبه‏‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 10 تیم مجوز ورود به مرحله نهایی (مرحله سوم) مسابقه تحلیل داده‏‌های نسل جدید توالی یابی (NGS) را پیدا کردند و در نهایت تیم‌‏های برتر این رقابت معرفی شدند. این رقابت از اردیبهشت‌ماه سال جاری از سوی مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی و با همکاری ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی به‌منظور شناسایی و تقویت شرکت‌‏ها، پژوهشگران، اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان دانشگاه‏‌ها و پژوهشگاه‌‏های فعال در این حوزه برگزار شد. در مرحله اول و دوم این رقابت که توسط آی‌چلنج (iChallenge) برگزار شد، 45 شرکت‌کننده باهم رقابت داشتند که در نهایت 10 تیم به مرحله سوم رسیدند.

در پایان مرحله سوم این رقابت‌ در محل صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور نمایندگان برخی از سرمایه‏‌گذاران، شتاب‏دهنده‌‏ها و صندوق‌‏های خطرپذیر برگزار شد.

در روند مسابقه تیم‏‌ها بعد از پشت سر گذاشتن مراحل فنی مسابقه، طرح‏‌های خود را در حضور 5 داور ارائه کردند و در نهایت تیم‏‌های اول تا دهم مسابقه مشخص شدند. تیم‌های پالیندروم، نوید سیمرغ و ژن خوب به ترتیب اول تا سوم شده‌اند. این تیم‌‏ها به ترتیب، 70، 50 و 30 میلیون ریال جایزه نقدی دریافت کرده و تیم‌های چهارم تا دهم نیز برای مدت یک سال سرور مجازی در اختیار خواهند داشت. علاوه بر این به همه تیم‌‏ها لوح تقدیر اهدا شد.

همچنین همه 10 تیم‏ راه‌یافته به مرحله سوم این مسابقه در صورت تمایل به ادامه فعالیت، برای توسعه خدمات تحلیل داده و راه‌اندازی یک کسب‌وکار در این زمینه، از حمایت‌های دیگری نظیر تجاری‌سازی (حمایت از نگارش متن اختراع داخلی، مشاوره تکمیل کسب‌وکار، حمایت از ثبت اختراع خارجی، حمایت از حضور در دوره‌های آموزشی، ارائه مشاوره مدیریت، ارائه تسهیلات برای توسعه نمونه اولیه)، طراحی و پشتیبانی وب‌سایت و اقلام تبلیغاتی، حمایت از استقرار شرکت یا تیم در مراکز رشد، ارائه تسهیلات از مجرای صندوق‌های فعال در حوزه شرکت‌های نوپا، حمایت از فرآیند اخذ مجوزهای لازم و حمایت از تحقیقات بازار نیز بهره‌مند خواهند شد.

  • بازدیدکنندگان: 562
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ