اخبار
14 دی 1396
نخستین مسابقه رباتیک کاربردی در کشور؛

با افزایش برج‌های مسکونی و تجاری در کلان شهرهای کشورمان، نیاز به راهکاری نوین جهت پاکیزه نمودن آنها ضروری به نظر می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، با توجه به اینکه تاکنون نمونه تجاری سازی شده داخلی برای شست و شوی نمای بیرونی ساختمان های بلندمرتبه در داخل کشور ساخته نشده و این اقدام همواره با اتکا به نیروی انسانی و هزینه های مالی و جانی فراوانی بوده است، مسابقه طراحی و ساخت ربات شیشه شوی به عنوان اولین مسابقه رباتیک کاربردی در کشور با هدف حمایت از بهترین ربات شیشه شوی و استفاده آن در صنعت با حمایت با همکاری پارک فناوری پردیس و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.

معاون توسعه فناوری پارک فناوری پردیس در آیین افتتاحیه مسابقه ربات شیشه شوی ساختمان‌های بلند مرتبه اظهار داشت: هدف ما ایجاد سیستم کامل و کارآمدی از ایده تا بازار است.

مهندس حسین صابری در ادامه افزود: از موضوعات بسیار جدیدی است که نزدیک به دو سال از عمر آن می گذرد و تلاش ما این است که از طریق سامانه صدف "صنعت، دانشگاه، فناوری" ارتباط صنعت و دانشگاه را ایجاد و افرادی که به دنبال آن هستند را به هم معرفی کنیم، فرصت‌های شغلی دیده شود و کارفرمایانی که به دنبال نیرو هستند بتوانند نیروهای مورد نیاز خود را جذب کنند و افرادی که مسئله دارند، در پروژه مسئله خود را مطرح کنند و افرادی که جوابگو هستند را در سامانه صدف گرد هم بیاوریم، تا به صورت عملی و نه در حد طرح و تئوری بستر مناسبی ایجاد شود. امیدوارم نتیجه ای که امروز به دست می آید حل مسئله باشد و فرایند حل مسئله را که از خود مسئله مهم تر است را شروع کنیم ومسائل بیشتری را در سال آینده حل کنیم.

وی افزود: برگزیدگان این مسابقه ۱۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی و ۲۰۰ میلیون تومان خرید خدمات در پارک فناوری پردیس دریافت می کنند.


روند اجرایی
تاکنون ۷۰ تیم دانشجویی، شرکتی و... در این مسابقه ثبت نام کرده و این تیم ها تا ۱۵ اسفند ماه سال جاری فرصت دارند طرح اولیه خود را ارائه کنند تا به مرحله دوم مسابقه راه یابند. مرحله نهایی مسابقه طراحی و ساخت ربات شیشه شوی مرداد ماه سال ۱۳۹۷ دایر می شود و تیم های برتر معرفی خواهند شد.

دکتر مهدی طالع ماسوله عضو هیات علمی دانشکده برق دانشگاه تهران،دکتر حسین نجات، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف، فرشاد خدیور فعال رباتیک، محسن خواجه زاده، استادیار دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سروش صادق نژاد، عضو هیات رئیسه فدارسیون جهانی رباتیک فیرا از داوران اصلی مسابقه ربات شیشه شوی هستند که تیم ها را از نظر فناوری علمی و امکان تجاری سازی مورد ارزیابی قرار می دهند. تیم های برتر در مرداد 1397 برای حضور در مرحله نهایی مسابقه معرفی خواهند شد.

شایان ذکر است در این مسابقه محدودیتی برای ساخت ربات ها توسط تیم ها وجود نداشته و مراحل بعدی با رقابت ایرانیان خارج از کشور و سپس در بعد بین المللی برگزار شود.
  • بازدیدکنندگان: 933
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 2 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ