اخبار
19 مرداد 1394
مهندس صفاري‌نيا؛ مقام معظم رهبري شخصا پیشرفت در حوزه های فناوری را پیگیری می نماید

مهندس صفاري‌نيا رييس پارك فناوري پرديس در جريان سفر به كشور اندونزي كه با دعوت وزير تحقيقات و فناوري اين كشور صورت گرفت ضمن مصاحبه با پايگاه خبري سيندو  به اهميت اقتصاد دانش‌بنيان در ديدگاه رهبري انقلاب تاكيد كردند و پيگيري شخصي مقام معظم رهبري در خصوص روند پيشرفت در حوزه‌هاي فناوري را به عنوان نشانه‌هايي از اين موضوع مورد اشاره قرار دادند. 

به‌گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس به نقل از پايگاه خبري سيندو، مهندس صفاري‌نيا خاطر نشان كردند: «رهبر ایران شخصا پیشرفت در حوزه‌های فناوری را پیگیری می نماید و جلسات جداگانه‌ای را به‌صورت منظم با دانشمندان حوزه های مختلف برگزار می ‌كنند.»
رييس پارك فناوري پرديس با تاکید بر پیشرفته های ایران در حوزه علوم پیشرفته به‌ویژه فناوری نانو و بایو، گفتند : «پیشرفت‌های ما در این علوم بسیار بیشتر از فناوری هسته‌ای است تا جایی که به‌عنوان مثال ایران در جمع 7 کشور برتر دنیا در زمینه فناوری نانو قرار دارد.»

 اين پايگاه خبري در ادامه مطالب خود به مصاحبه با پروفسور دیمیاتی معاون تحقیق و توسعه وزارت تحقیقات و فناوری اندونزی مي‌پردازد.

معاون تحقیق و توسعه وزارت تحقیقات و فناوری اندونزی در مصاحبه با اين پايگاه خبري تاكيد مي‌كنند كه برای پیشرفت در علوم و فناوری باید ایران را سرمشق قرار داد، اندونزی برای پیشرفت در حوزه علوم و فناوری های نوین باید کشوری مانند ایران را سرمشق خود قرار دهد. در این کشور دانشمندان و محققان علاوه بر علاقمندی بسیار برای پیشرفت در حوزه های مختلف علوم، همچنین آماده‌اند تا رهنمود های رهبر ایران برای فراگیری علوم مختلف را به اجرا درآورند.
پروفسور ديمياتي با اشاره به اين مطلب خاطر نشان مي‌كنند: «شور و اشتیاق ایرانی ها برای پیشرفت بسیار قابل تقدیر است، آنان برنامه دقیق و منسجم برای پیشرفت دارند که ساخت پارک های فناوری یکی از این برنامه ها می باشد. در ایران نخست صاحبان صنایع جهت ساخت مجموعه‌ای با تمرکز بر روی فناوری های نوین با یکدیگر توافق و سپس از دولت تقاضای کمک نمودند که دولت ایران نیز با تامین زمین، زیر ساخت و همچنین قوانین حمایتی کمک شایانی به این طرح نمود. »
  • بازدیدکنندگان: 1442
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ