اخبار
13 آذر 1396
ظرفیت بالای بازار عراق برای همکاری با شرکت های ایرانی؛

معاون وزیر آموزش عالی عراق با هدف آشنایی بیشتر با پارک و گسترش روابط این کشور با شرکت های ایرانی، از پارک فناوری پردیس بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس فواد کاظم محمد معاون وزیر آموزش عالی جمهوری عراق به لزوم معرفی هرچه بیشتر پارک به وزارت علوم و فناوری عراق برای افزایش سطح همکاری های دو کشور تاکید کرد و گفت: باید با توان و قدرت بیشتر فضاهای علمی چون پارک فناوری پردیس به وزارت علوم و فناوری عراق معرفی شود تا بتوان ادبیات مشترکی در مباحث و ساختارهای علمی دو کشور ایجاد کرد.

وی افزود: در عراق چنین ساختار، ساختمان و تسهیلاتی وجود ندارد اما شرکت های دانش بنیان و علم محور هستند که در زمینه تولید محصولات فعالیت می کنند که باید مسیر درست همکاری بین این شرکت ها با شرکت های دانش بنیان ایرانی را پیدا کنیم.

کاظم محمد به ظرفیت های همکاری در زمینه آموزش عالی این کشور با ایران هم اشاره کرد و گفت: مدارس و دانشگاه های عراق یکی دیگر از مواردی است که ما روی ارتباط و آشنایی شان با فضاهای علمی و ساختارهای درست همانند پارک فناوری پردیس تاکید داریم.

در ادامه به بزرگی بازار عراق و نقاط قوت منطقه برای همکاری با شرکت های عضو پارک اشاره کرد و گفت: عراق بازار بزرگ و مستعدی دارد و در زمینه محصولات غذایی و کشاورزی رونق های چشم گیری داشته ایم اما در مباحث فناوری و آی سی تی ضعیف هستیم که تلاش داریم از دانش و خدمات شرکت های مستقر در پارک برای تقویت این بازار استفاده کنیم.

معاون وزیر آموزش عالی عراق همچنین افزود: در زمینه دارو هم شرکت‌های عضو پارك فناوري پرديس دستارودهای مهم و جهانی داشته اند که شرکت‌های دارویی در عراق آمادگی همکاری با اين مجموعه را دارند.

  • بازدیدکنندگان: 682
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ