اخبار
18 اسفند 1393
اين نشست با حضور علما، فضلا و مديران مدارس علوم ديني اهل سنت سراسر كشور و حضور مولوي عبدالحميد امام جمعه اهل سنت زاهدان برگزار شد

علما و مديران مراكز و مدارس علوم ديني اهل سنت سراسر كشور صبح روز دوشنبه 18 اسفندماه 93 ضمن بازديد از پارك فناوري پرديس از نزديك در جريان فعاليت‌ها و توانمندي‌هاي حوزه‌هاي مختلف دانشي آن قرار گرفتند.

به‌گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، در جلسه‌اي كه به همين منظور در يكي از شركت‌هاي دانش‌بنيان پارك برگزار شد و با حضور مولوي عبدالحميد امام جمعه اهل سنت زاهدان همراه بود، حجت‌الاسلام والمسلمين هاجري معاون فرهنگي و امور روحانيون دبيرخانه شوراي برنامه‌ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ضمن خير مقدم به ميهمانان، وحدت را لازمه توسعه كشور در همه ابعاد آن دانستند و هدف از انجام اين بازديد را اطلاع‌رساني دستاوردهاي دانشمندان و فناوران كشور در حوزه‌هاي مختلف فناوري از جمله در حوزه فناوري‌هاي پيشرفته و راهبردي خواندند.

در ادامه اين جلسه بعد از نمايش كليپ معرفي پارك و جايزه مصطفي(ص)، مهندس صابري معاون توسعه فناوري پارك فناوري پرديس طي سخناني به توانمندي‌هاي موجود در پارك در توليد محصولات مبتني بر فناوري اشاره كردند و با معرفي خدمات ارائه شده به شركت‌هاي عضو، گفتند: «خدمات پارك فناوري پرديس به اعضاي خود علاوه بر شركت‌هاي مستقر در پارك، به ساير شركت‌هاي عضو كه در سراسر ايران از زاهدان، زابل تا سنندج استقرار دارند، ارائه مي‌شود و ما اميدواريم تا بتوانيم به تلاش‌هاي خود در حوزه فناوري توسعه دهيم.»

در بخش معرفي جايزه مصطفي(ص)، به تفاوت جايزه مصطفي(ص) با جوايز علمي غربي اشاره شد. معاون توسعه فناوري پارك فناوري پرديس در اين بخش، از برنامه دبيرخانه جايزه مصطفي(ص) در خصوص  تقبل تمام منابع اين جايزه از سوي مردم سخن گفتند و اين موضوع را از جمله تفاوت‌هاي اين جايزه با جوايز علمي غربي دانستند.

طبق گفته مهندس صابري از ابتداي سال 1394 ايجاد صندوق وقف جايزه مصطفي(ص) اعلام عمومي مي‌شود تا زمينه مشاركت مردم فراهم شود. ايشان در انتهاي سخنان خود تاكيد كردند كه هدف ما از جايزه مصطفي (ص) اين است كه با ياري همه مسلمانان به توسعه علم و فناوري در جهان اسلام كمك كنيم.

در ادامه برنامه مهندس كريمي مديرعامل شركت توسعه انديش رانا با هدف معرفي آخرين دستاوردهاي شركت‌هاي عضو پارك، به معرفي توانمندي اين شركت در حوزه چاپ سه بعدي و كاربردي كردن آن در پزشكي و جراحي ترميمي استخوان پرداختند و توضيحاتي پيرامون ويژگي‌هاي اين فناوري كه در لبه‌ها دانش توسعه پيدا كرده است، ارائه نمودند.

در پايان اين ديدار، ميهمانان بعد از حضور در نمايشگاه دائمي محصولات فناورانه كشور و آشنايي با محصولات و فناوري‌هاي توسعه پيدا كرده پارك فناوري پرديس، از شركت الكترونيك برتر كه در حوزه تجهيزات پزشكي فعاليت مي‌كند ديدن كردند.
  • بازدیدکنندگان: 1717
  • (رتبه بندی جاری 1.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 1

نظری وجود ندارد.

پاسخ