اخبار
05 خرداد 1395
در حاشيه نمايشگاه اينوتكس 2016توسط فن بازار ملي ايران انجام شد؛

دبیر شبکه فن بازار ملی ایران گفت: امروز در آخرین روز از برگزاری نمایشگاه فناوری و نوآوری (اینوتکس 2016) دستاوردهای حوزه نفت و گاز کشورهای ایران و روسیه از سوی شرکت های فعال در این حوزه برای تبادل فناوری معرفی می شود.

محسن علی اکبریان روز چهارشنبه درحاشیه برگزاری پنجمین نمایشگاه اینوتکس 2016 در جمع خبرنگاران گفت: نشست های انتقال و مبادله فناوری بین شرکت های ایرانی و خارجی درنمایشگاه اینوتکس برنامه ریزی شده و در طول مدت برگزاری این نمایشگاه با حضور شرکت های خارجی و فعالان داخلی برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه این نشست ها در سه حوزه آی تی و آی سی تی، تجهیزات پزشکی و حوزه نفت و گاز پیش بینی شده، افزود: در دومین روز از برگزاری این نمایشگاه نشست تبادل فناوری در حوزه آی تی و آی سی تی برگزار شد و کشورهای یونان، بلاروس، اوکراین و روسیه و شرکت های فعال ایرانی دستاوردهای خود را معرفی کردند.

وی بیان کرد: در نشست حوزه حوزه تجهیزات پزشکی ایران با معرفی یازده تکنولوژی و کشورهای بلاروس و روسیه شرکت کردند.

اکبریان اظهار کرد: در سومین نشست که امروز در حوزه نفت و گاز برگزار می شود شرکت هایی از کشور روسیه و ایران دستاوردهای خود را در این حوزه معرفی می کنند.

وی گفت: انعقاد قراردادهای انتقال تکنولوژی بین طرف های ایرانی و خارجی، پیدا کردن سرمایه گذارانی برای توسعه تکنولوژی از جمله اهداف برگزاری این نشست ها است.

وی یادآورد شد: در این نشست ها شرکت های ایرانی و خارجی دستاوردهای خود را در حوزه های تخصصی قابل تبادل باشد ارائه می دهند و بعد از پایان نشست در قالب جلسات خصوصی این شرکت ها در زمینه تبادل فناوری با یکدیگر مذاکراتی خواهند داشت.

اکبریان یادآور شد: در سال گذشته در برگزاری نشست های انتقال تکنولوژی و مبادله فناوری بین شرکت های ایرانی و خارجی 14 تفاهم نامه یا قرارداد منعقد شد که در نهایت سه مورد از آن ها در حوزه های نفت و گاز، آی سی و آی سی تی و حوزه های عمومی منجر به قرارداد شد.

دبیر فن بازار ملی ایران افزود: هدف اصلی نمایشگاه اینوتکس خرید و فروش محصول نیست بلکه توسعه فناوری یا انتقال تکنولوژی مدنظر است، در این نمایشگاه شرکت های کوچک و متوسطی حضور می یابند که آمادگی دریافت تکنولوژی و یا همکاری در راستای توسعه فناوری با دیگر شرکت ها را داشت باشند.

پنچمین نمایشگاه اینوتکس 2016 از دوم خرداد ماه تا امروز (پنجم خرداد) در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برپا است.
  • بازدیدکنندگان: 1039
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ