اخبار
26 خرداد 1398
رئیس پارک فناوری پردیس مطرح کرد:

رییس پارک فناوری پردیس گفت: اگر ناحیه نوآوری پردیس ایجاد شود زمینه تشکیل منطقه ویژه اقتصادی نیز در این ناحیه فراهم‌ می شود.
به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، مهدی صفاری نیا رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری در نشست صمیمی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها با رییس مجلس شورای اسلامی، گفت،: برای ایجاد ناحیه نوآوری پردیس در حال تملک اراضی هستیم و کارهای اداری آن را پیگیری می کنیم که تا دو ماه آینده این اقدامات به نتیجه می رسد‌.
وی افزود: پیش بینی می کنیم ۱۱ هزار شرکت در ناحیه نوآوری مستقر شوند و فروش ۱۵۵ میلیاردی محصولات خود را به ثبت برسانند.
به گفته صفاری نیا، ایجاد یک منطقه ویژه اقتصاد فناوری در این ناحیه امکانپذیر است در صورتیکه از حمایت های مجلس هم بهره مند شویم.
وی هچنین عنوان کرد: پارک مسوولیت های خود را در ۴ محور اصلی ایجاد یک جریان علمی در کشور، ایجاد مدل طراحی تجارت دانش بنیان، طراحی جریان استارتاپی و ایجاد پارک های فناوری تعریف کرده است.
صفاری نیا در ادامه بیان کرد: در پارک فناوری پردیس ۲۳۰ و در مراکز زیرمجموعه پارک حدود ۲ هزار شرکت دانش بنیان مستقر است.
وی همچنین، گفت: پیگیر این موضوع هستیم که ناحیه نوآوری را نزدیک به تهران و منطقه ویژه اقتصادی فناوری را در پارک پردیس باحمایت دولت و مجلس ایجاد کنیم.
به گفته صفاری‌نیا، ۸۰ درصد فروش کل پارک‌های پردیس، برابر با ۶۰ هزار میلیارد ریال در سال ۹۶ بوده است.
رئیس پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به اعضای شبکه نوآوری تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۰ کارگزار در مرکز توسعه کسب و کار فناوری پارک پردیس، ۹۶ شرکت در بخش تملیکی پارک، ۴۷ شرکت در بخش استیجاری پارک، ۵۲ شرکت در مرکز رشد فناوری نخبگان و ۱۳۵۰ عضو حقوقی شبکه نوآوری تهران، در پارک فناوری پردیس فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه ۸۰ استارت‌آپ در شعب پارک فناوری پردیس با اشتغال ۴۵۰ نفر مشغول فعالیت هستند، گفت: همچنین ۳۳۰ استارت‌آپ مستقل در ۴۰ شتاب‌دهنده زیر نظر پارک فناوری پردیس فعالیت می‌کنند.
صفاری‌نیا با بیان اینکه ۲۰ درصد فعالین استارتاپ های پارک فناوری پردیس را کارآفرینان و متخصصان ایرانی بازگشته به کشور تشکیل می‌دهند، افزود: این متخصصان از آمریکا، کانادا، انگلستان، آلمان، سوئد، سوئیس، اسپانیا، بلژیک و مالزی بوده‌اند.
به گفته رئیس پارک فناوری پردیس، چهار درصد از شرکت‌های مستقر در این پارک، سرمایه‌گذاران خارجی از کشورهای ایتالیا، سوئد، فرانسه، کره جنوبی و بلژیک بوده‌اند.
وی همچنین گفت: قرار است ناحیه نوآوری پردیس را به ۱۰۰۰ هکتار برسانیم اما با توجه به اینکه در سال ۹۸ بودجه پارک افزایشی نداشته، به لحاظ عمرانی با مشکل مواجه خواهیم شد.
به گفته وی، ۲۸ هزار متخصص از خدمات پارک فناوری پردیس استفاده می‌کنند. همچنین تاکنون موفق شدیم که در ۲۰ استان، فن‌بازار را ایجاد کنیم.
صفاری‌نیا با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰ شتاب‌دهنده تحت پوشش پارک فناوری پردیس، ۴۰۰ استارت‌آپ را تحت پوشش قرار داده‌اند، اظهار کرد: طی سه سال اخیر به طور میانگین ۱۳ هزار و ۶۰۰ محصول فناورانه از شرکت‌های پارک، به تولید رسیده است.
رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به برنامه‌ریزی برای ایجاد ناحیه نوآوری پردیس و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در کنار تهران، گفت: اگر وسعت پارک پردیس ۱۰۰۰ هکتار افزایش یابد، پیش‌بینی می‌کنیم ۱۱ هزار شرکت در این منطقه مستقر شوند و از میان این شرکت‌ها، ۵۰ هزار نفر به اشتغال برسند.
رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه گفت: پارک فناوری پردیس پتانسیل زیادی برای ایجاد ناحیه نوآوری و منطقه ویژه اقتصادی فناوری دارد که این موضوع نیازمند حمایت دولت و مجلس است.
  • بازدیدکنندگان: 465
  • (رتبه بندی جاری 3.4/5 ستاره ها) مجموع آرا: 5
  • 1 1

نظری وجود ندارد.

پاسخ