اخبار

دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور، دکتر علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی و دکتر عبدالسلام المجالی رییس آکادمی علوم جهان اسلام نشان برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) را اهدا کردند.

به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، پس از پخش تصاویری درباره بیوگرافی و دستاوردهای دانشمندان برگزیده جایزه مصطفی(ص)، پروفسور جکی یینگ برگزیده بخش علوم و فناروی زیستی و پزشکی به ایراد سخنرانی پرداخت.

*اسلام نگاه من به زندگی را تغییر داد

وی درباره نحوه آشنایی خود با این جایزه بیان کرد: برای تشکر از همراهانی که من را در راه علم و فناوری یاری کردند، باید از یکی از اساتیدم نام ببرم که مشاور تز دکترای من هم بودند و نقش مهمی در مسیر زندگی من داشته اند. ایشان همچنین این جایزه را به من معرفی کردند.

وی افزود: همچنین باید از دیگر همکارانم، پدر و مادرم که همیشه من را حمایت کردند، دخترم که با وجود سن کم اش من را همیشه درک می کند و من به دلیل درگیری های کاری ام برای بودن با او فرصت کمی می گذارم، کمال قدردانی و تشکر را داشته باشم.

یینگ ادامه داد: از نورینا دوست و همکار صمیمی ام که گذشته از یاری اش، من را با دین مبین اسلام آشنا کرد، هم باید تشکر کنم. این دین زندگی و هدف من را تغییر داد.

وی همچنین با تقدیر از هیات داوری جایزه مصطفی(ص) و رابطان خود در این نشان عالی علم و فناوری توضیح داد: بهترین اتفاق در این جایزه را باید گردهمایی دانشمندان جهان اسلام در یک محفل دانست که این اتفاق به پیشرفت علم و فناوری در کشورهای اسلامی کمک بزرگی می کند.

*از شکست تا راهیابی به موفقیت

عمریاغی برگزیده بخش علوم و فناوری نانو جایزه مصطفی(ص) نیز عنوان کرد: افتخار بزرگی است که جایزه مصطفی(ص) را کسب می کنم و از کسانی که در شورای داوری و سیاست گذاری این جایزه بودند، کمال تشکر را دارم. من در اردن رشته شیمی را انتخاب کردم. در ۱۰ سالگی با ساختار مولکول آشنا شدم و کارم را به طور جدی آغاز کردم.

وی افزود: من همیشه به دانشجویان و همکارانم توصیه می کنم که باید آنقدر شکست بخورند، شکست بخورند شکست بخورند تا راهی برای رسیدن به موفقیت پیدا کنند.

این دانشمند در پایان از دست اندرکاران و برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) برای اعطای این نشان عالی و همچنین انتخاب او به عنوان دانشمند برگزیده در نخستین دوره برگزاری آن تشکر کرد.


  • بازدیدکنندگان: 1221
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ