اخبار
04 دی 1394
دبیر شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی(ص):

دبیر شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی(ص) در مراسم اعطای این جایزه ابراز امیدواری کرد منابع اهدایی به برگزیدگان موتور محرکی برای رشد و توسعه علم و فناوری در جهان اسلام باشد و گفت: نشان خادم‌المصطفی که در حال حاضر در بیش از ۹۰ کشور جهان در حال ثبت است به زودی به واقفان اعطا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، مهندس مهدی صفاری نیا دبیر شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی(ص) بر مراسم پایانی این جایزه افزود: دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) برای برگزاری هرچه بهتر این جایزه، بیش از ۳۰۰ جایزه علمی بین المللی را در سطح جهان بررسی کرده است تا استانداردهای جهانی را رعایت کند.

وی درباره سایر برنامه های جایزه مصطفی(ص) ادامه داد: به جز مراسم اعطای نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام نزدیک به یک هفته نشست ها و برنامه‌های مختلفی را در تهران برگزار خواهیم کرد. از جمله نشست فردا که به سخنرانی برگزیدگان درباره راهکارهای توسعه علم و فناوری در جهان اسلام اختصاص دارد. همچنین روز شنبه نشست مشترک با اعضای فرهنگستان علوم برگزار خواهیم کرد. نشست سالیانه آکادمی علوم جهان اسلام و بازدیدهایی علمی همراه با مهمانان و دانشمندان ۲۸ کشور جهان هم از دیگر برنامه های روزهای آتی است.

دبیر شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی(ص) درباره بخش های جنبی این جایزه توضیح داد: این جایزه صرفا به سطح دانشمندان و علمای جهان اسلام بسنده نکرده و به مناسبت نامگذاری سال ۲۰۱۵ میلادی به نام نور ابن هیثم به برگزاری مسابقه فیلمی با موضوع نور میان دانش آموزان اقدام کرده است که تاکنون با استقبال بیش از ۹ هزار دانش آموز مواجه شده و آن ها فیلم های یک دقیقه ای خود با موضوع نور را به دبیرخانه جایزه ارسال کرده اند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این جایزه نیز اقدام به برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی در خانه هنرمندان کرده و بیش از ۹۰ اثر از هنرمندان برجسته ایرانی و خارجی تا پایان هفته آینده در معرض دید عموم قرار داده شده است.

صفاری‌نیا با تاکید بر بنیان گذاری جایزه بر وقف علمی بیان کرد: جایزه مصطفی(ص) به عنوان جایزه ای متبرک به نام پیامبر اسلام (ص) منابع مالی خود را از منابع وقفی و توسط آحاد مردم تامین کرده است. صندوق وقف آن از سال ۹۳ با چشم انداز تبدیل شدن به بزرگترین صندوق وقف علمی جهان احداث شده و هزینه های دوره اول کاملا توسط خیرین و واقفان تامین شده است. اکنون بیش از ۲۷۰ عضو حقیقی و حقوقی در امر وقف این جایزه مشارکت داشته اند. همچنین توسعه وقف علمی از ماموریت های دیگر دبیرخانه است و نذرعلمی نیز در دستور کار آن قرار دارد که با مشارکت موسسات علمی دنبال می شود.

رييس پارک فناوری پردیس عنوان کرد: جایزه مصطفی(ص) با مشارکت بانک توسعه اسلامی و با همکاری انستیتو پاستور به زودی مجتمع مصطفی(ص) را تاسیس خواهد کرد. همچنین مجتمع خدمات درمانی وقف جایزه مصطفی(ص) نیز در زمین مناسبی در شهر تهران به زودی احداث خواهد شد که این پروژه با همکاری استانداری تهران در حال پیگیری است. نشان خادم المصطفی نیز که در بیش از ۹۰ کشور جهان در حال ثبت است، به واقفان اهدا خواهد شد. امیدواریم منابع اهدایی به برگزیدگان نیز بتواند موتور محرکی برای رشد و توسعه علم و فناوری در جهان اسلام باشد.

وی در پایان از کارگروه های علمی و اجرایی در برگزاری جایزه مصطفی(ص) تشکر کرد و اجرایی کردن طرحی مزین به نام پیامبر گرامی اسلام(ص) را افتخاری برای دبیرخانه این نشان عالی علم و فناوری دانست.


  • بازدیدکنندگان: 1199
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ